بررسی لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2018

بررسی لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2018

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2018

Lenovo در سال جاری CES مدل ۲۰۱۹ ThinkPad X1 Carbon را اعلام کرد . با این حال، دستگاه ها تا اواسط سال تنها در دسترس خواهند بود. ما در حال حاضر نسل ششم از X1 Carbon با پانل WQHD HDR، صفحه نمایش FHD معمولی و صفحه نمایش لمسی Full HD را ارزیابی کرده ایم و اکنون نیز نگاهی به پانل WQHD مات می کنیم.

واحد تست ما یک مدل Campus (20KGS5DU00) با Core i7-8550U، ۵۱۲ گیگابایت SSD، ۱۶ گیگابایت رم و یک ماژول LTE است که هزینه آن ۱۸۹۹ یورو است (~ ۲۱۵۹ دلار). هیچ مدل مربوطه (از پیش تنظیم شده) برای مشتریان به طور منظم وجود ندارد، اما شما می توانید یک دستگاه مشابه را در فروشگاه آنلاین Lenovo پیکربندی کنید. قیمت ~ ۲۳۴۰ یورو (~ ۲۶۶۰ دلار ؛ یک مدل با i7-8650U است، اما در سایر هزینه های مشابه به قیمت ۱۷۰۲ دلار در ایالات متحده ).

بررسی لپ تاپ Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2018

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2018

 

صفحه نمایش

خریداران بالقوه کنسول ThinkPad X1 Carbon دارای چهار نمایشگر مختلف هستند: ۲x Full HD (1x touch، both matte)، matt WQHD و WQHD HDR براق. از لحاظ روشنایی و پوشش رنگی، مدل WQHD-HDR اختیاری است که قطعا بهترین انتخاب است، اما دارای سطح بسیار بازتابنده است. هر کس که عمدتا می خواهد وظایف مربوط به کار را در لپ تاپ انجام دهد و همچنین گاهی اوقات می خواهد آن را در جاده بگذارد، احتمالا ترجیح می دهد نمایشگر مات باشد.

ویژگی های این دو صفحه نمایش ۱۰۸۰p بسیار شبیه هستند، درخشندگی مناسب را در حدود ۳۰۰ سی سی در متر مربع ارائه می دهند، در حالی که برخی از تغییرات در سری نیز به طور طبیعی وجود دارد. ما در حال حاضر پانل Matte WQHD از ۲۰۱۷ X1 Carbon را می دانیم، چون دوباره از LG Philips (LP140QH2-SPB1) می آید. متوسط ​​روشنایی ۳۱۱ سی سی در متر مربع است و از سال ۲۰۱۷ کمی در پشت دستگاه قرار دارد. هر دو دارای مقدار سیاه بالا هستند که باعث افزایش نسبت کنتراست به اندکی بالاتر از ۹۰۰: ۱ می شود. با این حال، به لحاظ ذهنی، تصویر هنوز هم بسیار خوب است، به ویژه برای یک دستگاه کسب و کار. تصویر نیز دانه نیست، که می تواند با برخی از نمایش های مات از زمان به زمان می شود. شما می توانید halos کوچک را در لبه ببینید، اما PWM برای کنترل روشنایی استفاده نمی شود. مزیت دیگری در مقایسه با مدل WQHD براق زمان پاسخ سریعتر است؛ در اینجا هیچ روحانی وجود ندارد

 

نتیجه گیری نهایی

ما اکنون تمام صفحه نمایش هایی را که Lenovo برای کنسول ThinkPad X1 Carbon ارائه می دهد تست کردیم. در مقایسه با صفحه نمایش استاندارد ۱۰۸۰p IPS، هزینه های اضافی بسیار بالا نیست (۴۵ یورو / ۵۱ دلار برای لمس FHD، ۱۰۶ یورو / ۱۲۰ دلار برای WQHD مات و ۱۴۴ یورو / ۱۶۴ دلار برای WQHD HDR). DUE به صفحه نمایش براق خود، مدل WQHD-HDR بسیار شبیه است که برای چند رسانه ای مفید تر است. کسانی که از ThinkPad X1 Carbon استفاده می کنند در درجه اول برای کار دفتر خود و همچنین گاهی اوقات در جاده ها، مطمئنا با نمایش مات نمایش داده می شود.

برای کار، پانل استاندارد ۱۰۸۰p انتخاب بدی نیست. این که آیا شما به صفحه نمایش لمسی نیاز دارید یا خیر، بستگی به این دارد که چگونه از آن استفاده می کنید، اما کیفیت آن به هیچ وجه تفاوتی ندارد (روشنایی مشابه، بدون PWM). ما قبلا WQHD پانل انتخابی مات را می دانیم و این بار نیز این تصور خوب را از بین می برد. روشنایی مناسب است، صفحه نمایش دارای پتانسیل زیادی است و به لطف وضوح بالاتر، تصور ذهنی کمی بهتر از نمایشگرهای ۱۰۸۰p است. با این حال، عمر باتری نیز کمی کوتاهتر است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما