بررسی Microsoft Surface Laptop 3 (15 اینچی): AMD Ryzen Surface Edition – لپ تاپ استوک

بررسی Microsoft Surface Laptop 3 (15 اینچی): AMD Ryzen Surface Edition – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

بررسی Microsoft Surface Laptop 3 (15 اینچی): AMD Ryzen Surface Edition

 - لپ تاپ استوک

 

بررسی Microsoft Surface Laptop 3 (15 اینچی): AMD Ryzen Surface Edition

 


امسال در رویداد بروزرسانی Surface تا حدودی سالانه ، مایکروسافت با اعلام تنها یک لپ تاپ Surface 3 جدیدتر و بزرگتر ، اندازه صفحه نمایش را از ۱۳٫۵ اینچ به ۱۵ اینچ ، بلکه با انتخاب یک پردازنده AMD برای لپ تاپ ، همه را غافلگیر کرد. اگرچه هنوز هم یک تغییر تدریجی در هنگام جستجو در کل صفحات Surface ، یک تغییر بزرگ برای مایکروسافت و همچنین یک برد بزرگ برای AMD بود. نه تنها مایکروسافت در حال حاضر یک لپ تاپ سنتی با صدف کوچک را در فاکتور محبوبیت ۱۵ اینچی شکل ۱۵ اینچی ارائه می دهد ، بلکه بالاترین لپ تاپ است که هنوز یکی از APU های AMD را ارسال نکرده است.

در حالی که چیزهای بیشتری برای لپ تاپ ۱۵ اینچی Surface Laptop 3 بیش از پردازنده آن وجود دارد ، مطمئناً برجسته این اعلامیه است. تاکنون مایکروسافت به طور کامل به پردازنده های اینتل برای کل محصولات دستگاههای سطح x86 خود اعتماد کرده است. بنابراین این نخستین عزیمت مایکروسافت از ارائه دهنده CPU طولانی مدت خود را نشان می دهد ، در حالی که یک ارتباط عمیق تر بین مایکروسافت و AMD را برجسته می کند که از کار Xbox آنها رشد کرده است. و مطمئنا ، برای هر دو طرف سودمند است - مایکروسافت از دوم تولید کننده تراشه های x86 با تراز گرافیکی-سنگین تر عملکرد برخوردار است ، و AMD به یک فروشنده لپ تاپ برتر قفسه می رود که مایل اضافی برای بهینه سازی راه اندازی آنها رفته است.

بررسی Microsoft Surface Laptop 3 (15 اینچی): AMD Ryzen Surface Edition

 - لپ تاپ استوک

در واقع ، این بهینه سازی شاید مهمترین جنبه این همکاری اخیر باشد. در حالی که مایکروسافت و AMD شاید در پردازش پردازنده لپ تاپ به عنوان "نیمه سفارشی" خیلی کار کنند - این یک سطل تخصصی از سری موجود Ryzen 3000 AMD است. پیکاسو APU هایی با عملکرد گرافیکی کمی بیشتر - آنچه اغراق آمیز نیست ، کارهایی است که دو طرف در محصول نهایی قرار داده اند. همانطور که در اوایل این ماه از AMD آموخته ایم ، تلاش زیادی در سیستم عامل ، درایورها و پشته نرم افزار برای لپ تاپ ۳ سطح AMD انجام شده است و این روزها این فاکتورها به همان اندازه خود سخت افزار اهمیت دارند. ، از آنجا که مشکلات در اینجا می تواند منجر به تجربیات بد در جای دیگر شود. این یک سطح تلاش و کار طراحی می باشد که فراتر از آنچه برای هر لپ تاپ دیگری که از نوع Ryzen ساخته شده است انجام می شود و در نتیجه ، Surface Laptop 3 فرصتی AMD است که بتواند در یک زمان بحرانی بهترین پاهای خود را به جلو نشان دهد.

در ضمن ، برای بقیه لپ تاپ نیز اتفاق خوبی برای باز کردن آن وجود دارد. طراحی بزرگتر به تنهایی تغییر مهمی را برای خانواده لپ تاپ سرفیس نشان می دهد و به لپ تاپ مایکروسافت این امکان را می دهد تا از اندازه بهتری برای استفاده به عنوان یک دستگاه جایگزین دسک تاپ واقعی استفاده کند. ۱۵ اینچ به معنای فضای بیشتر برای صفحه نمایش بزرگتر ، فضای بیشتر برای خنک کننده و غیره است ، در نتیجه ماشینی که کمی کمتر از مدل ۱۳٫۵ اینچی قابل حمل خواهد بود ، اما کار با آن در دوره های طولانی راحت تر است. در عین حال جالب است که چه اندازه مدل جدید ۱۵ اینچی با لپ تاپ کوچک تر Surface Laptop شباهت دارد - هر جنبه ای از طراحی به گونه ای بزرگ شده است که احساس می کند همان دستگاه تیز همان مدل ۱۳٫۵ اینچی است.

برای این نسل از خانواده Surface Laptop ، تیم Surface نیز با ساخت نسخه ای بدون نسخه صفحه کلید صفحه کلید پارچه Alcantara ، یکی از ویژگی های تعیین کننده خط را تغییر داده است. در مورد این موضوع با طراحان گفتند ، آنها گفتند که صاحبان دارنده صفحه کیبورد پارچه مصنوعی با وجود ترس از اینکه کثیف شود یا آسیب ببیند ، از آن بسیار خوشحال بودند. اما آنها همچنین از خریداران بالقوه شنیده اند که فقط یک حس سنتی آلومینیومی را ترجیح می دهند. بنابراین برای لپ تاپ ۱۵ اینچی Surface Laptop 3 ، فقط آلومینیوم است که به صورت پلاتین یا سیاه موجود است. در همین حال ، مدل ۱۳٫۵ اینچی تغییرات مشابه را مشاهده می کند ، رنگ های ماسه سنگ ، سیاه و یا پلاتین را با یک تخته فلزی ، یا رنگ های کبالت آبی و پلاتین با عرشه Alcantara ارائه می دهد.

مایکروسافت Surface Laptop 3
مدل تست شده: ۱۵ اینچی Ryzen 5 3580U 16GB 256GB 1499 $
۱۳٫۵-اینچ ۱۵ اینچ (اینتل)
فقط شرکت
۱۵ اینچ (AMD)
مصرف كننده
پردازنده Intel Core i5-1035G7
4C / 8T ، ۱٫۲-۳٫۷GHz ، ۶MB L3 ، ۱۰nm

Intel Core i7-1065G7
4C / 8T ، ۱٫۳-۳٫۹GHz ، ۸MB L3 ، ۱۰nm

AMD Ryzen 5 3580U
4C / 8T ، ۲٫۱-۳٫۷GHz ، ۱۵w

AMD Ryzen 7 3780U
4C / 8T ، ۲٫۳-۴٫۰GHz ، ۱۵w

حافظه ۸ گیگابایتی یا ۱۶ گیگابایتی Dual-Channel LPDDR4X-3733 ۸/۱۶/۳۲ گیگابایتی Dual-channel DDR4-2400
گرافیک Intel Core i5-1035G7
گرافیک Intel Iris Plus "G7" (Gen 11، ۶۴ EU)

Intel Core i7-1065G7
گرافیک Intel Iris Plus "G7" (Gen 11 ، ۶۴ EU)

AMD Ryzen 5 3580U
گرافیک Vega 9 (9 CU)

AMD Ryzen 7 3780U
گرافیک Vega 11 (11 CU)

نمایش دادن ۱۳٫۵ "۲۲۵۶x1504 3: 2 PixelSense
لمس و پشتیبانی قلم
پانل های کالیبره شده به صورت جداگانه
۱۵ "۲۴۹۶x1664 3: 2 PixelSense
لمس و پشتیبانی قلم
پانل های کالیبره شده به صورت جداگانه
ذخیره سازی ۱۲۸ GB ، ۲۵۶ GB ، ۵۱۲ GB ، ۱ TB PCIe NVMe ۱۲۸ GB ، ۲۵۶ GB ، ۵۱۲ GB PCIe NVMe
شبکه سازی ۸۰۲٫۱۱ax
بلوتوث ۵٫۰
۸۰۲٫۱۱ac 2x2 MIMO
بلوتوث ۵٫۰
سمعی بلندگوهای همسان
Dolby Audio Premium
باتری ۴۶ Wh
آداپتور برق ۶۰ + ۵ W
سمت راست درگاه اتصال سطح
سمت چپ USB Type-A
USB Type-C
جک هدست
ابعاد ۳۰۸ x 223 x 14.51 mm (12.1 x 8.8 x 0.57 اینچ) ۳۳۹٫۵ ۲۴ ۲۴۴ ۱۴ ۱۴٫۶۹ میلی متر (۱۳٫۴ ۹٫ ۹٫۶ x 0.57 اینچ)
وزن پارچه: ۱٫۲۵kg
فلز: ۱٫۳۱kg
۱٫۵۴ کیلوگرم
دوربین جلو: پشتیبانی از دوربین ۷۲۰p و پشتیبانی Windows Hello
استودیو میکای دوربرد
موارد اضافی قلم و شماره گیری سطح (به طور جداگانه فروخته می شود)
TPM 2.0
قیمت گذاری ۸ GB / 128GB / i5: 999 $
8 GB / 256GB / i5: 1299 $
16GB / 256GB / i7: 1599 $
16 GB / 512 GB / i7: 1999 $
16 GB / 1024 GB / i7: 2399 $
قرارداد فروش شرکت ۸ GB / 128GB / R5: 1199 $
8 GB / 256GB / R5: 1499 $
16 GB / 256GB / R5: 1699 $
16 GB / 512GB / R7: 2099 $
32 گیگابایت / ۱۰۲۴ گیگابایت / R7: 2799 دلار

همانطور که در صفحات Surface معمولی است ، مایکروسافت با نسبت ابعاد ۳: ۲ که بسیار خوب به آنها خدمت کرده است ، گیر کرده است و با همان پیکسل ها در هر اینچ (PPI) مدل ۱۳٫۵ اینچی ، که در نتیجه کمی عجیب است وضوح تصویر ۲۴۹۶x1664 این تقریباً دقیقاً ۲۰۰ PPI است که مطابق با مدل ۱۳٫۵ اینچی کوچکتر است ، اما از دستگاههای Surface Pro و Surface Book که تقریباً ۲۷۰ PPI در آن قرار گرفته اند کوتاه است. این صفحه نمایش بسیار واضح است و تراکم نمایشگر PPI "استاندارد" ۹۶ PPI دارد ، بنابراین اگرچه به اندازه Surface Pro و Surface Book کاملاً واضح نیست ، اما هنوز هم وضوح خوبی دارد و می تواند به ماندگاری باتری کمک کند.

سرانجام مایکروسافت پرش را از آداپتورهای شبکه Marvell که در سایر محصولاتشان بسیار برجسته است ، دور کرد. دستگاه های مبتنی بر یخ دریاچه (از جمله لپ تاپ ۳ اینچی فقط ۱۵ اینچی شرکت) از Wi-Fi 6 اینتل بهره می گیرند ، در حالی که سیستم های AMD یک راه حل Wi-Fi 5 Qualcomm را دریافت می کنند که مطمئناً کمتر از آن مشتاق هستیم. با این حال ، خبر خوب این است که مایکروسافت سرانجام با تحویل خروجی DisplayPort با اتصال مدرن تر ، USB-C را پذیرفته است. این از Thunderbolt 3 پشتیبانی نمی کند ، اما صرف نظر از آن هنوز هم یک ترکیب خوب برای ترکیب محسوب می شود زیرا این ویژگی بود که مطمئناً از چند نسل گذشته فاقد آن بود. این تعداد پورت های USB را فقط از یک درگاه USB-A به دو درگاه USB-A و USB-C دو برابر می کند. و البته هنوز هم درگاه لازم Surface Connect و همچنین در صورت لزوم برای شارژ و بارگیری از آن ، قابلیت اتصال بیشتر را فراهم می کند.

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

بررسی Microsoft Surface Laptop 3 (15 اینچی): AMD Ryzen Surface Edition

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما