برنامه های حافظه اینتل: هیچ ظرفیت NAND جدید، می خواهد تولید ۳D XPoint را به چین منتقل کند – لپ تاپ استوک

برنامه های حافظه اینتل: هیچ ظرفیت NAND جدید، می خواهد تولید ۳D XPoint را به چین منتقل کند – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

برنامه های حافظه اینتل: هیچ ظرفیت NAND جدید، می خواهد تولید 3D XPoint را به چین منتقل کند

 - لپ تاپ استوک

 

برنامه های حافظه اینتل: هیچ ظرفیت NAND جدید، می خواهد تولید ۳D XPoint را به چین منتقل کند

 


اینتل، مانند بقیه صنعت فلش NAND، به خصوص از عرضه بیش از حد در بازار و کاهش قیمتها، خوشش نمی آید. این شرکت پیش از این گفته است که تولید NAND در سال جاری و هفته گذشته به عنوان بخشی از اعلامیه های پیشنهادی اینتل، COB Bob Swan تایید کرد که تولید کننده همچنین ظرفیت اضافی NAND را در آینده قابل پیش بینی نخواهد کرد. در همین حال، با قرار دادن پاشنه از طلاق IMFT خود با Micron، این شرکت قصد دارد تولید حافظه ۳D XPoint / Optane را به چینی Fab انجام دهد.

استراتژی NAND اینتل

اینتل همیشه با تمرکز بیشتر بر روی حافظه خود در مقایسه با سازندگان دیگر NAND تمرکز کرده است. در ابتدا، اینتل فلاش / SSD ها را به عنوان راهی برای افزایش سهم خود در هزینه های BOM از دستگاه های Intel CPU / SoC در نظر گرفته است، که هنوز هم کاملا در دسترس است. با ورود ۳D XPoint و NAND 3D با ظرفیت بالا، این شرکت شروع به در نظر گرفتن این محصولات به عنوان متمایز برای سیستم عامل های مشتری و سرور خود کرد، که به طور کامل در خدمت هدف اولیه خود است و سیستم عامل های آن را رقابتی تر می کند. در نتیجه، این شرکت بیشتر تمایل دارد تا ذخیره سازی با ظرفیت بالا را که برای SSD ها به طور کلی و شرکت های SSD - به ویژه ۳D XPoint / Optane استفاده می کند - برای تولید سود بیشتر و بازگشت سرمایه گذاری استفاده کند. با توجه به اهداف آن، بر خلاف دیگر سازندگان حافظه فلش NAND، اینتل دقیقا علاقه مند به فروش دستگاه های NAND خام در بازار آزاد نیست و حجم حجم را برای حفظ سهم بازار حفظ می کند.

در طول چند سال اخیر، Micron، Samsung، SK Hynix و توشیبا یا شروع به ساخت فابلیت های جدید (شرکت های کره ای دارای انعطاف پذیری هستند و می توانند خطوط تولید خود را برای DRAM یا NAND تنظیم کنند) . به تازگی تولید خود را به علت وجود بیش از حد عرضه و قیمت پایین، موجب کاهش تولید آنها شده است، اما روند ساخت و ساز هنوز ادامه دارد. این مورد برای اینتل نیست، که نمی خواهد ظرفیت های NAND اضافی را بسازد.

آوردن هزینه های پایین

Fab 68 اینتل در دالیان، چین، در سال ۲۰۱۰ شروع به کار کرد و در حال حاضر به طور انحصاری برای حافظه ۳D NAND شرکت استفاده می شود. ظرفیت فاکس از سال ۲۰۱۰ گسترش یافته است، اما به نظر نمی رسد که این شرکت قصد دارد هر مقدار قابل توجهی از سرمایه گذاری در Fab 68 را برای آینده قابل پیش بینی (حداقل تا آنجا که ظرفیت NAND مربوط است) سرمایه گذاری کند.

برنامه های حافظه اینتل: هیچ ظرفیت NAND جدید، می خواهد تولید 3D XPoint را به چین منتقل کند

 - لپ تاپ استوک

در عوض، تمرکز Intel بر کاهش هزینه های ۳D NAND با ۶۴ لایه، ۹۶ لایه، و فراتر از آن است که نشان می دهد که اینتل در حال کار بر روی نسل بعدی NAND 3D خود است (با بیش از ۱۰۰ لایه فعال ) که در Fab 68 تولید خواهد شد. جالب توجه است، اینتل همچنان از معماری دروازه شناور ۳D خود اطمینان دارد و معتقد است که این امکان را برای کاهش هزینه های GB-NGB در سال های آینده فراهم می آورد.

در حال حاضر، اینتل انتظار نمی رود که کسب و کار خود را از NAND به دلیل گرایش بازار در سال جاری سودآور باشد. بنابراین نیاز به کاهش هزینه های آن برای بهبود سودآوری (یا کاهش تلفات) و حفظ موقعیت رقابتی خود در بازار SSD (یا حداقل در مورد قیمت گذاری انعطاف پذیرتر باشد).

انتقال ۳D XPoint به Fab 68

در حال حاضر حافظه ۳D XPoint به طور انحصاری در Fab flash IM در Lehi، یوتا تولید می شود. از آنجا که اینتل قصد دارد سهام خود را در این تسهیلات به مایکرون فروخت، باید یک کارخانه جدید برای تولید حافظه پایدار خود پیدا کند. با گذشت زمان، اینتل می خواهد تولید حافظه ۳D XPoint / Optane خود را به Fab 68 خود در دالیان چین (تصویر زیر) منتقل کند. باب سوان می گوید زمانی که شرکت انتظار دارد این اتفاق بیفتد، اما فقط گفت که اینتل باید برای توسعه حافظه پایدار خود تلاش کند.

برنامه های حافظه اینتل: هیچ ظرفیت NAND جدید، می خواهد تولید 3D XPoint را به چین منتقل کند

 - لپ تاپ استوک

طبق قرارداد موجود بین اینتل و میکرون، این شرکت مجبور خواهد شد تا یک سال پس از به دست آوردن سهم اینتل در Lehi Fab فوری IM Flash (که قرار است در ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۹ اتفاق بیافتد، باید وفاداری حافظه ۳D XPoint را عرضه کند) ) در قیمت های از پیش تعیین شده. پس از آن، میکرون ممکن است به حمل و نقل ۳D XPoint حافظه به اینتل در قالب ریخته گری ادامه دهد. در نتیجه، اینتل قادر خواهد بود تا ۱خیابان و ۲nd Gen 3D XPoint حافظه از Micron تا حداقل اواخر ۲۰۲۰، و پس از آن آنها مجبور به جوهر یک توافق جداگانه.

اینتل در اوائل سال جاری نشان داد که ۳روز حافظه ماندگار Gen 3D XPoint / Optane در مجتمع Fab 11X Fab در ریو رانچو، نیومکزیکو (تصویر زیر)، توسعه یافته است. اما هنوز مشخص نیست که اینتل قصد دارد این تراشه ها را تولید کند. با توجه به زمان لازم برای توسعه یک فناوری جدید، می توانیم فرض کنیم که اینتل ۳روز حافظه پایدار Gen 3D XPoint / Optane ممکن است در Fab 11X و / یا Fab 68 بعضی اوقات در سال ۲۰۲۱ تولید شود. این بدافزار به ظاهر احتمال بیشتری دارد چون این حافظه با ظرفیت بالا Intel است و شرکت قصد دارد از آن برای Optane استفاده کند .

برنامه های حافظه اینتل: هیچ ظرفیت NAND جدید، می خواهد تولید 3D XPoint را به چین منتقل کند

 - لپ تاپ استوک

در واقع، بر اساس ادعای مدیر عامل اینتل، به نظر می رسد که این شرکت بیش از آن چیزی است که مایل به افزایش حافظه ۳D XPoint / Optane در Fab 68 در هزینه های ۳D NAND است. با توجه به مقیاس کارخانه، استفاده از آن برای Optane مطمئنا به کاهش هزینه های حافظه پایدار کمک می کند. با این حال، سخت است که پیشبینی کنیم چه اتفاقی میافتد و اگر حجم اپنتین میتواند تاثیر حجم ۳D NAND را داشته باشد، با توجه به تفاوتهای بین دو نوع حافظه که از فناوریهای فرایند تا هزینههای مربوط به برنامهها فاصله دارد.

ارزیابی گزینه های همکاری

با این همه، ۳D XPoint / Optane اینتل قادر نخواهد بود هیچ وقت به زودی جایگزین NAND شود، بنابراین حافظه فلش در سالهای آینده در سیستم عامل های اینتل جای خواهد گرفت. در نتیجه، اینتل هنوز نیاز به دسترسی به حافظه فلش با صرفه جویی دارد (و شرکت قطعا می داند که چگونه هزینه های NAND را در هر GB هزینه می کند).

برنامه های حافظه اینتل: هیچ ظرفیت NAND جدید، می خواهد تولید 3D XPoint را به چین منتقل کند

 - لپ تاپ استوک

پس از حل مشكلات NAND و ۳D XPoint با Micron، اینتل در حال باز كردن در معرض امضای قرارداد مربوط به NAND با برخی از تولیدكنندگان دیگر است. باب سوان گفت: یک مشارکتی فرعی باید به سرعت بخشیدن و یا ارتقاء اقتصاد NAND کمک کند.

خواندن مرتبط:

منبع: اینتل

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

برنامه های حافظه اینتل: هیچ ظرفیت NAND جدید، می خواهد تولید 3D XPoint را به چین منتقل کند

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما