نه، AMD هنوز فعال کردن PCIe 4 در ۳۰۰/۴۰۰ تخته های سری است – لپ تاپ استوک

نه، AMD هنوز فعال کردن PCIe 4 در ۳۰۰/۴۰۰ تخته های سری است – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

نه، AMD هنوز فعال کردن PCIe 4 در 300/400 تخته های سری است  - لپ تاپ استوک

 

نه، AMD هنوز فعال کردن PCIe 4 در ۳۰۰/۴۰۰ تخته های سری است

 


پس از راه اندازی این سری از سری پردازنده های سری ۳۰۰۰ سری جدید AMD، گزارش ها یکبار دیگر شروع به پخش شدن کردند که PCIe 4 در برخی از تابلوهای سری ۳۰۰ و ۴۰۰ در دسترس خواهد بود. این به رغم اعلام رسمی AMD در ماه گذشته است که آنها اجازه نمی دهد این ویژگی در تابلوهای قدیمی تر، به عنوان استانداردهای انعطاف پذیری قوی تر PCIe 4 در بهترین حالت، منجر به یک بازار بسیار تقسیم شده که در آن برخی از تخته کار، برخی از تخته ها نیست، و برخی از تخته ها ممکن است به طور کامل حاشیه ای باشد. در آن زمان شرکت اظهار داشت که این ویژگی از AGESA حذف خواهد شد که به BIOS های جدید ریزن ۳۰۰۰ برای تابلوهای قدیمی تر منتقل می شود.

بنابراین، برای رسیدن به قلب مسائل، من امشب به AMD PR رسیدم تا متوجه شویم چه اتفاقی در حال پشتیبانی از PCIe 4 است. نسخه کوتاه آن، این است که هیچ، برنامه های AMD تغییر نکرده است: پشتیبانی از PCIe 4 در حمل و نقل AGESA برای این تابلوها غیرفعال خواهد شد.

طرح ما بدون تغییر است. برای دلایل قابلیت اطمینان و هماهنگی در Computex ذکر شده، ما هنوز قصد داریم که PCIe Gen 4 را برای مادربردهای پیش X570 غیرفعال کنیم. این AGESA به زودی به تولید کنندگان مادربرد عرضه می شود.

همانطور که همه چیز در حال حاضر، هر هیئت مدیره که در حال حاضر از ویژگی این ویژگی پشتیبانی می کند، از AGESA های پیش از انتشار استفاده می کند، و همانطور که ما با مسائل BIOS خودمان را دیدیم، وضعیت BIOS Ryzen 3000 هنوز هم سریع در حال پیشرفت است. بنابراین AMD قصد دارد که این قابلیت را به طور دائمی غیرفعال کند و از هر گونه راه حل پیشگیری کند - اهداف AMD شبیه نیست. در بهترین حالت، چندین تخته که دارای بتا BIOS با این ویژگی هستند، آنها را در آینده از دست خواهد داد، مگر اینکه کاربران تصمیم به بستن با BIOS پشتیبانی نشده (و تقریبا قطعا حشره دار) انتخاب کنند.

به جلو، پشتیبانی مناسب PCIe 4 همچنان به نیاز به یک سری AMD 500 سری به طور خاص طراحی شده برای دیدار با الزامات یکپارچگی سیگنال برای استاندارد بالاتر سرعت. در حال حاضر، این شامل تخته بر اساس چیپ ست AMD X570؛ و در حالی که این شرکت دیگر ۵۰۰ سری chipsets اعلام نکرده است، ما انتظار داریم که در زمان مناسب بیشتر ببینیم.

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

نه، AMD هنوز فعال کردن PCIe 4 در 300/400 تخته های سری است  - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما