گزارش درآمد NVIDIA Q2 FY 2020: ادامه اختلال در Crypto – لپ تاپ استوک

گزارش درآمد NVIDIA Q2 FY 2020: ادامه اختلال در Crypto – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

گزارش درآمد NVIDIA Q2 FY 2020: ادامه اختلال در Crypto

 - لپ تاپ استوک

 

گزارش درآمد NVIDIA Q2 FY 2020: ادامه اختلال در Crypto

 


امروز انویدیا درآمدهای خود را برای سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰ خود اعلام کرد که در تاریخ ۲۸ ژوئیه به پایان رسید. انویدیا در طی رونق Cryptocurrency دستاوردهای چشمگیری کسب کرد و همانطور که در Q1 دیدیم ، این شرکت مجبور است با از دست دادن فروش رمزنگاری مقابله کند. که در یک یا دو سال گذشته درآمد زیادی به خط اصلی آنها داشته است. درآمد Q2 2020 2.579 میلیارد دلار بود که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یافته است ، و در حالی که حاشیه ناخالص نیز با کاهش ۳۵۰ bps ، باز هم ۵۹٫۸ درصد سالم بود. درآمد عملیاتی این سه ماهه با ۵۱ درصد کاهش به ۵۷۱ میلیون دلار و درآمد خالص ۵۰ درصد کاهش یافت و به ۵۵۲ میلیون دلار رسید. این منجر به درآمد هر سهم با ۰٫۹۰ دلار شد که نسبت به سال گذشته ۴۹٪ کاهش یافته است.

نتایج مالی NVIDIA Q2 2020 (GAAP)
Q2'2020 Q1'2020 Q2'2019 سؤال Y / Y
درآمد ۲۵۷۹ میلیون دلار ۲۲۲۰ میلیون دلار ۳۱۲۳ میلیون دلار + ۱۶٪ -۱۷٪
حاشیه ناخالص ۵۹٫۸٪ ۵۸٫۴٪ ۶۳٫۳٪ + ۱٫۴٪ -۳٫۵٪
درآمد عملیاتی ۵۷۱ میلیون دلار ۳۵۸ میلیون دلار ۱۱۵۷ میلیون دلار + ۵۹٪ -۵۱٪
درآمد خالص ۵۵۲ میلیون دلار ۳۹۴ میلیون دلار ۱۱۰۱ میلیون دلار + ۴۰٪ -۵۰٪
EPS ۰٫۹۰ دلار $ ۰٫۶۴ ۱٫۷۶ دلار + ۴۱٪ -۴۹٪

در طی چند سال گذشته ، NVIDIA سبد سهام خود را متنوع کرده است ، اما با این وجود ، Gaming همچنان بزرگترین تولیدکننده درآمد در NVIDIA و با حاشیه گسترده است. علیرغم اینکه درآمد بازی نسبت به سال گذشته نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است ، بازی هنوز بیش از ۵۰٪ از کل درآمد NVIDIA را تشکیل می دهد. برای Q2 ، بازی ۱٫۳۱۳ میلیارد دلار درآمد داشته است ، که نسبت به سال گذشته ۱٫۸۰۵ میلیارد دلار کاهش یافته است. این یک افت بزرگ است ، اما NVIDIA در مقایسه با سه ماهه فعلی که در مقایسه با سال گذشته ۲۷ درصد افت داشته ، بیش از Q1 بود که در مقایسه با سال گذشته ۳۹ درصد کاهش داشته است. انویدیا اظهار داشت که فروش GPU دسک تاپ بازی کاهش یافته است ، که با توجه به شوق رمزپوشی یک سال پیش تعجب آور نیست ، اما با افزایش فروش GPU نوت بوک تا حدی جبران شده است.

تجسم حرفه ای ، که از ترکیب Quadro NVIDIA است ، برای سه ماهه ۲۹۱ میلیون دلار درآمد داشت که نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش یافته است. همانند بخش بازی ، افزایش فروش نسخه های نوت بوک کوادرو دلیل این افزایش بود.

همچنین مرکز داده با کاهش ۶۵۵ میلیون دلاری همراه بوده است که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد کاهش یافته است. انویدیا طی چند سال گذشته شاهد افزایش چشمگیر فروش داده های GPU در مرکز داده برای هوش مصنوعی بود ، اما این رشد رکود کرده و اکنون رکود کرده است. NVIDIA این کاهش را به پایین آمدن سطح hyperscale نسبت می دهد ، و NVIDIA شروع به دیدن رقابت شدید در فضای hyperscale کرده است و شرکت ها حتی سیلیکون دلخواه خود را برای بار کاری خاص ایجاد می کنند. جالب است بدانید که چگونه NVIDIA پاسخ می دهد.

خودروسازی ، که NVIDIA است پردازنده Tegra خود را وقتی که تلاش های تلفن همراه خود را کاهش داد ، به بازار منتقل کرد ، همچنان به خوبی ادامه دارد. درآمد اتومبیل رکورددار ۲۰۹ میلیون دلار بود که نسبت به سال گذشته ۳۰٪ افزایش داشته است. انویدیا در راه حل های کابین خلبان AI و راه حل های رانندگی مستقل سود زیادی کسب کرده است و سود حاصل از آن را به توافق نامه خدمات توسعه ای که در این سه ماه امضا کرده اند نسبت می دهد.

سرانجام ، OEM و سایر درآمد ۱۱۱ میلیون دلار بود که نسبت به سال گذشته ۴ درصد کاهش یافته است.

مقایسه سه ماهه درآمد NVIDIA (GAAP)
(در میلیون دلار)
در میلیون ها Q2'2020 Q1'2020 Q2'2019 سؤال Y / Y
بازی ۱۳۱۳ دلار ۱۰۵۵ دلار ۱۸۰۵ دلار + ۲۴٪ -۲۷٪
تجسم حرفه ای ۲۹۱ دلار ۲۶۶ دلار ۲۸۱ دلار + ۹٪ + ۴٪
مرکز اطلاعات ۶۵۵ دلار ۶۳۴ دلار ۷۶۰ دلار + ۳٪ -۱۴٪
اتومبیل ۲۰۹ دلار ۱۶۶ دلار ۱۶۱ دلار + ۲۶٪ + ۳۰٪
نصب شده و IP ۱۱۱ دلار ۹۹ دلار ۱۱۶ دلار + ۱۲٪ -۴٪

با نگاهی به Q3 ، NVIDIA انتظار دارد حدود ۲٫۹ میلیارد دلار درآمد داشته باشد ، به علاوه یا منهای ۲٪. Q3 FY 2019 NVIDIA درآمد ۳٫۲ میلیارد دلاری داشته است ، بنابراین NVIDIA هنوز هم انتظار دارد که کمتر از این تعداد باشد ، اما به جایی نزدیک تر است که سال گذشته بودند.

منبع: NVIDIA روابط سرمایه گذار

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

گزارش درآمد NVIDIA Q2 FY 2020: ادامه اختلال در Crypto

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما