گزارش های اینتل سود Q2 2020: سوخت فروش مرکز داده ها یک رکورد دیگر است – لپ تاپ استوک

گزارش های اینتل سود Q2 2020: سوخت فروش مرکز داده ها یک رکورد دیگر است – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

گزارش های اینتل سود Q2 2020: سوخت فروش مرکز داده ها یک رکورد دیگر است

 - لپ تاپ استوک

 

گزارش های اینتل سود Q2 2020: سوخت فروش مرکز داده ها یک رکورد دیگر است

 


با شروع فصل درآمد دیگر برای صنعت فناوری ، اینتل را یک بار دیگر داریم که نتایج مالی خود را برای سه ماهه دوم سال گزارش می کند. این نخستین سه ماهه کاملاً تحت تأثیر koronavirus برای این شرکت و صنعت فناوری به عنوان یک کل است ، اما اگر فقط به نتایج اینتل توجه می کنید ، نمی دانستید که همه گیر دیگری در حال انجام است: این شرکت یک رکورد رکورد دیگر را منتشر کرد و تحویل داد. بالاترین میزان درآمد Q2 آنها تاکنون با حاشیه سود قابل توجهی که در بالای آن سوار شده است.

برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ ، اینتل ۱۹٫۷B دلار درآمد ، بیش از ۳B دلار از سه ماهه قبل خود و تنها کمی پشت ۱۹٫۸B $ Q1 درآمد داشته است. در نتیجه این درآمد شدید ، درآمد نیز برای این شرکت بسیار سالم بود ، با ثبت اینتل ۵٫۱ B $ درآمد خالص ، جهش ۲۲٪ نسبت به Q219.

جالب است که توجه داشته باشید که حاشیه ناخوشایند اینتل در سه ماهه اخیر آمار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. اینتل حاشیه ناخالص فقط ۵۳٫۳٪ را ثبت کرده است ، بسیار کمتر از حاشیه ۶۰٪ شرکت شناخته شده است. این موضوع به طور خلاصه در فراخوان سود شرکت ذکر شده است ، جایی که افت بزرگتر از حد انتظار از آن به عنوان یک کالای زمان بندی مهم نام برده شده است ، در حالی که اینتل با افزایش سطح Tiger Lake ، ضربه ای به آن وارد کرد. با این حال ، در عین حال ، تقاضای ۱۰ نانومتری به طور کلی بیشتر است ، که اگرچه مشکل بدی نیست ، ۱۰ نانومتر ساخت آن نسبت به fabs های به خوبی تصفیه شده (و پرداخت شده) اینتل (و پرداخت هزینه آن) ۱۴ اینچ گران تر است.

نتایج مالی Intel Q2 2020 (GAAP)
Q2'2020 Q1'2020 Q2'2019
درآمد ۱۹٫۷B $ ۱۹٫۸B دلار ۱۶٫۵B $
درآمد عملیاتی $ ۵،۷B ۷٫۰B دلار $ ۴٫۶B
درآمد خالص $ ۵٫۱B $ ۵،۷B $ ۴٫۲B
حاشیه ناخالص ۵۳٫۳٪ ۶۰٫۶٪ ۵۹٫۸٪
درآمد گروه محاسبات مشتری ۹٫۵B دلار -۳٪ + ۷٪
درآمد گروه مرکز داده ۷٫۱B دلار + ۲٪ + ۴۳٪
درآمد گروه اینترنت اشیاء ۸۱۶ میلیون دلار -۸٪ -۳۲٪
درآمد Mobileye ۱۴۶ میلیون دلار -۴۳٪ -۲۷٪
گروه راه حل های حافظه غیر فرار $ ۱٫۷B + ۲۴٪ + ۷۶٪
گروه راه حل های قابل برنامه ریزی ۵۰۱ میلیون دلار -۳٪ + ۲٪

بسیاری از گروه های گزارشگری داخلی اینتل در سه ماهه قبل و برخی از آنها به طور قابل توجهی با شکسته شدن اوضاع رو به رو هستند. درآمد محاسبات مشتری از ۷٪ به ۹٫۵B دلار افزایش یافته است ، در حالی که درآمد مرکز داده از نظر رشد با کسب ۷٫۱B $ برنده شد و رشد ۴۳٫۱ درصدی نسبت به سال قبل داشته است. رشد قابل توجه در بخش مرکز داده تا حدودی به دلیل افزایش درآمد ارائه دهنده خدمات ابری است که نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد رشد داشته است. این به نوبه خود ، توسط بخشی از پردازنده های اخیراً اینتل که کوپل لیک Xeon به تازگی راه اندازی شده اند ، هدایت می شود ، که ارائه دهنده اصلی سرور در سیستم های با استفاده از آن تراشه های جدید دوچرخه سواری می کند.

در مورد درآمد محاسباتی مشتری ، بیشترین سود در آنجا بار دیگر حاصل از فروش نوت بوک ها است که در مقابل همه گیر کروناویروس از آن خارج شده اند. درآمد تمام شده از نوت بوک ۱۴٪ نسبت به Q2-19 را افزایش داده است ، در حالی که کندتر فروش دسک تاپ باعث شده تا ۱۴٪ فروش دسکتاپ کاهش یابد. نتیجه خالص این است که فروش رایانه های شخصی در مقایسه با سال گذشته ۲٪ رشد داشته است ، همچنین ASP های دسک تاپ و نوت بوک نیز اندکی افزایش یافته اند.

با گردآوری نمونه کارها اینتل ، گروه Solutions Memory Non-Voltile Memory این شرکت برنده دیگر بزرگ این شرکت بود. درآمد در آنجا به ۱٫۷B دلار ، ۷۶٪ بیشتر از Q2-19 و ۲۴٪ نسبت به سه ماهه گذشته رسیده است. این امر با رشد در هر دو ASP و حجم (رشد کمی) هدایت می شود و به اینتل اجازه می دهد درآمد بیشتری را در هر سطح رزرو کند. از طرف دیگر ، گروه راه حل های قابل برنامه ریزی شاهد افزایش بسیار ناچیز ۲ درصدی درآمد بودیم.

متأسفانه برای اینتل ، زیر گروههای اینترنت از اشیاء خیلی خوب از بین نرفتند ، تا حدودی به دلیل قرار گرفتن در معرض بیشتر در معرض بیماری کرونور ویروس. گروه IoT خود شاهد درآمد ۳۲٪ از Q219 بوده و به ۸۱۶ میلیون دلار کاهش یافته است. در همین حال ، Mobileye به همان اندازه در معرض دید بود ، که شاهد افت ۲۷ درصدی به ۱۴۶ میلیون دلار درآمد بود.

این شرکت برای گروه راه حل های قابل برنامه ریزی و همچنین تجارت اینترنتی اینترنت اشیاء دستاوردهای کمتری را ثبت کرد. به طور کلی IoT یک کیف مخلوط بود: درآمد Mobileye ، که این شرکت از آن جداگانه استفاده می کند ، نسبت به سال قبل ۲۲٪ رشد داشته است ، اما بقیه مشاغل IoT اینتل با افت ۳ درصدی درآمد مواجه بودند. سرانجام ، گروه ذخیره سازی اینتل برنده تعجب آور بود ، زیرا درآمد رکورد آنها را به لطف افزایش NAND ASP بالاتر و هزینه واحد پایین تر ، آنها را به سمت رشد سالانه ۴۶٪ سوق داد.

گزارش های اینتل سود Q2 2020: سوخت فروش مرکز داده ها یک رکورد دیگر است

 - لپ تاپ استوک

به طور کلی ، اینتل معتقد است که آنها همه گیر فعلی را نسبتاً خوب آب داده اند - چیزی که هیچ کس از آن ربع قبل مطمئن نبود - که در نتایج Q2 آنها منعکس شده است. برخی از واحدهای تجاری بهتر از سایرین فرار کرده اند ، اما در نهایت تقاضا برای تراشه های این شرکت همچنان بالاست ، البته در یک ترکیب متفاوت از آنچه اینتل در شرایط عادی تر دیده می شد. با بیان این خوش بینی ، در نقطه ای از شرکت مجدداً راهنمایی های كلی را از سر گرفته است: آنها انتظار دارند سال ۲۰۲۰ بهترین سال اینتل باشد و پنجمین سال ركورد خود را پشت سر هم قرار دهند.

متأسفانه برای اینتل ، در حالی که coronavirus آنها را زیاد نادیده نگرفته است ، مسائل داخلی خودشان است ، و در نتیجه وضعیت طولانی مدت اینتل از همیشه پیچیده است. به عنوان بخشی از درآمد امروز منتشر شده ، این شرکت اعلام می کند که برنامه های CPU 7 نانومتری آنها ۶ ماه به عقب رانده شده اند ، و بازده ۷ نانومتری حدود ۱۲ ماه عقب مانده است که اینتل برای آنها برنامه ریزی کرده است. این به دلیل نقص در فرآیند ۷ نانومتری خود است که شرکت از آن زمان تاکنون ریشه ایجاد کرده و در حال اصلاح است ، اما هیچ یک باعث تاخیر ۷ نانومتری نیست که به سختی می توانند از پس آن برآیند. تراشه های ۷ نانومتری مصرف کننده اینتل در حال حاضر انتظار نمی رود حداقل تا اواخر سال ۲۰۲۲ ، اگر بعداً انجام شود.

ما امروز کمی بعد در مقاله جداگانه ای در مورد این موضوع خواهیم داشت ، اما نتیجه تأخیر در این است که اینتل اکنون قصد دارد رویکرد بسیار عملی تری نسبت به استفاده از فاب بکار گیرد. این بدان معناست که این شرکت در صورت اثبات بهترین گزینه آنها ، گزینه های خود را برای استفاده از fabs شخص ثالث باز نگه می دارد ، و با استفاده کامل از فن آوری های جداسازی مرده خود مانند Foveros ، می تواند از منابع مختلف در صورت لزوم استفاده کند.

گزارش های اینتل سود Q2 2020: سوخت فروش مرکز داده ها یک رکورد دیگر است

 - لپ تاپ استوک

در این میان ، برنده بزرگ اینتل روند ۱۰ نانومتری شرکت است که شرکت با توجه به تأخیر ۷ نانومتری مجبور به تکیه بیشتر آن است. طبق گفته های اینتل ، آنها به دلیل افزایش تقاضا برای محصولات ۱۰ نانومتری - هر دو رایانه و کمون / ۵G - با افزایش ۱۰ درصدی محصولات خود ، تسریع کرده اند و محموله های ببر تایگر ۲۰٪ بالاتر از آنچه که اینتل در ابتدا در ژانویه برنامه ریزی کرده بود ، بود. بنابراین ، در حالی که ۱۰ نانومتر برای آلتراس اینتل بوده است ، با این که اینتل به ۷ نانومتر می رسد ، گره کوتاه تولید نخواهد بود. در عوض ، این یک بخش اصلی برنامه های آنها برای دو یا سه سال آینده خواهد بود.

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

گزارش های اینتل سود Q2 2020: سوخت فروش مرکز داده ها یک رکورد دیگر است

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما