گزارش های AMD Q2 2020 Earnings: نوت بوک و فروش سرور یک محله رکورد دارند – لپ تاپ استوک

گزارش های AMD Q2 2020 Earnings: نوت بوک و فروش سرور یک محله رکورد دارند – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

گزارش های AMD Q2 2020 Earnings: نوت بوک و فروش سرور یک محله رکورد دارند

 - لپ تاپ استوک

 

گزارش های AMD Q2 2020 Earnings: نوت بوک و فروش سرور یک محله رکورد دارند

 


در ادامه نگاه ما به نتایج مالی صنعت فناوری ، AMD امروز بعد از ظهر در حال ثبت برخی از سوابق جدید در نتایج مالی Q22020 خود است. این شرکت با بهره گیری از گردش مالی مداوم در بخش های بخت و اقبال خود در بخش عمده ای از معماری های CPU Zen و محصولات حاصل از آن ، به تازگی کتاب ها را در سال اول فروش پردازنده های دسک تاپ مبتنی بر Zen 2 بسته است و EPYC را در زیر دنبال می کند. نزدیک پشت در حال حاضر AMD در حال تنظیم سوابق درآمد سه ماهه است و این شرکت انتظار دارد در ماه های آینده درآمد خود را بیشتر رشد دهد.

برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ ، AMD گزارش ۱٫۹۳ B $ درآمد ، جهش ۲۶٪ نسبت به مدت مشابه سال گذشته. در نتیجه ، Q22020 بهترین سه ماهه AMD تاکنون بود که در پشت نوت بوک ضبط و درآمد سرور ساخته شد. به طور کلی ، تمام معیارهای AMD در یک سال گذشته بهبود یافته است و درآمد خالص آن ۱۲۲ میلیون دلار (۳۴۹٪) تا ۱۵۷ میلیون دلار افزایش یافته است ، در حالی که حاشیه ناخالص کلی این شرکت با ۳ امتیاز به ۴۴٪ بهبود یافته است. در حقیقت ، تنها ضربه واقعی در سه ماهه AMD این است که آنها درآمد خالص یا ناخالص Q120 خود را پشت سر نگذاشتند ، این به دلیل افزایش محموله های نیمه سفارشی بود ، که برای شرکت سود چندانی ندارند.

نتایج مالی Q2 2020 AMD (GAAP)
Q2'2020 Q2'2019 Q1'2020
درآمد $ ۱٫۹۳B $ ۱٫۵۳B $ ۱٫۷۹B
حاشیه ناخالص ۴۴٪ ۴۱٪ ۴۶٪
درآمد عملیاتی ۱۷۳ میلیون دلار ۵۹ میلیون دلار ۱۷۷ میلیون دلار
درآمد خالص ۱۵۷ میلیون دلار ۳۵ میلیون دلار ۱۶۲ میلیون دلار
سود هر سهم ۰٫۱۳ دلار $ ۰٫۰۳ ۰٫۱۴ دلار

بار دیگر پرچم دار برای AMD بخش محاسبات و گرافیک آنها است که شامل پردازنده های رومیزی و نوت بوک آنها و همچنین فروش GPU آنها می شود. این بخش برای درآمد سه ماهه ۱٫۳۷ بیلیون دلار درآمد ، ۴۲۷ میلیون دلار (۴۵٪) بیشتر از Q2 سال ۲۰۱۹ داشته است. درآمد عملیاتی این بخش نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و از ۲۲ میلیون دلار در سال گذشته به ۲۰۰ میلیون دلار در سال جاری رسیده است.

این شماره ها با بسته شدن AMD در اولین سال فروش محصولات ذن ۲ - اولین تراشه های خرده فروشی در همان آغاز Q3’۲۰۱۹ به قفسه های فروشگاه رسیدند. از آن زمان AMD به میزان قابل توجهی تراشه های دسکتاپ خود را افزایش داده است و همراه با فروش لپ تاپ ، این شرکت در بیش از ۱۲ سال درآمد پردازنده مشتری خود را گزارش می دهد. همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، فروش لپ تاپ درآمدی برابر با تعداد سال گذشته را دو برابر کرده است - تا حدودی به لطف حمل و نقل AMD تعداد رکورد تراشه های نوت بوک.

AMD Q2 2020 محاسبات و گرافیک
Q2'2020 Q2'2019 Q1'2020
درآمد ۱۳۶۷ میلیون دلار ۹۴۰ میلیون دلار ۱۴۳۸ میلیون دلار
درآمد عملیاتی ۲۰۰ میلیون دلار ۲۲ میلیون دلار ۲۶۲ میلیون دلار

درمورد قیمت متوسط ​​فروش محصول (ASPs) ، AMD اعلام کرده است که قیمت پردازنده های مشتری بر اساس سال گذشته افزایش یافته است (با تشکر دوباره از ذن ۲). با این حال آنها به دلیل مخلوط بیشتر فروش Ryzen Mobile ، به صورت سه ماهه کاهش یافته اند.

در همین حال ، به نظر می رسد که بخش GPU AMD بار دیگر عقب مانده است. در حالی که AMD تعداد درآمدها را به بخشهای خاص تقسیم نمی کند ، در مورد ASP ها توجه دارند که ASP های GPU به دلیل فروش کانال پایین تر از یک سال و سه ماهه کاهش می یابند. در مورد تماس با درآمد ، AMD خاطرنشان كرد كه در حالی كه فروش GPU موبایل با دو رقم افزایش یافته است ، اما این میزان با كاهش در فروش GPU رومیزی جبران می شود. به طور کلی ، با شروع QP2019 AMD برای فروش پردازنده گرافیکی نرمال شروع می شود زیرا مصرف کنندگان منتظر محصولات معماری ناویشان ناوی بودند ، من تعجب می کنم که ASP های AMD هنوز امسال کاهش یافته اند.

AMD Q2 2020 تصدی ، جاسازی شده و نیمه سفارشی
Q2'2020 Q2'2019 Q1'2020
درآمد ۵۶۵ میلیون دلار ۵۹۱ میلیون دلار ۳۴۸ میلیون دلار
درآمد عملیاتی ۳۳ میلیون دلار ۸۹ میلیون دلار - ۲۶ میلیون دلار

سرانجام ، بخش Enterprise ، Embedded و Semi-Custom AMD از Q2 بسیار محکم برخوردار بودند ، زیرا این گروه از فروش سریع پردازنده های EPYC برخوردار بود. در واقع AMD سرانجام ، هرچند با تاخیر ، سرانجام سهم دو رقمی از بازار پردازنده سرور را به دست آورد ، که هدف اصلی این شرکت است. متناسب با آن ، بر اساس سالیانه ، درآمد EPYC دو برابر شده است.

از این گذشته ، گروه بندی عجیب CPU های سرور با تراشه های نیمه سفارشی (کنسول) به معنای کاهش درآمد به دلیل فروش پایین تر از فروش سالانه است. حداقل نتیجه این است که این یک پیشرفت چشمگیر نسبت به Q1 است ، جایی که این گروه با نتیجه قرمز به پایان رسید. در همین حال AMD تولید PS5 و Xbox Series X SoC را آغاز کرده است ، بنابراین درآمدها در اینجا باید به طور قابل توجهی در سه ماه آینده بهبود یابد ، اما بازهم محصولات حاشیه پایین تر هستند.

با نگاه به جلو ، مانند بسیاری از بقیه صنعت های فناوری AMD ، به دنبال نیمه دوم قوی سال است ، زیرا این شرکت توانسته چالش های فوری را از همه گیر کورو ویروس با موفقیت پشت سر بگذارد. در نتیجه ، AMD در حال افزایش پیش بینی های تمام ساله خود است و هم اکنون این شرکت خواستار رشد ۳۲ درصدی درآمد در سال ۲۰۱۹ و یک ناخالص ناخالص در حدود ۴۵٪ است.

رانندگی این رشد برای AMD ترکیبی از گسترش کند محصولات سرور و همچنین محصولات جدیدی است که در نیمه دوم سال عرضه می شود. AMD انتظار دارد که فروش EPYC به رشد خود ادامه دهد و این شرکت بتواند سهم بازار را در آنجا بدست آورد زیرا فروشندگان سرور بیشتری تولید سرور EPYC خود را بیشتر می کنند. در همین حال AMD بار دیگر تأکید می کند که انتظار دارد که اواخر امسال حمل و نقل پردازنده های "میلان" مبتنی بر ذن ۳ خود را آغاز کند. GPU های مرکز داده مبتنی بر CDNA آینده AMD نیز قرار است به موقع شروع به کار کنند.

درمورد بخش مصرف کننده موارد ، AMD انتظار ادامه موفقیت در فروش با محصولات مصرفی خود ، به ویژه Ryzen Mobile را دارد. از این گذشته ، AMD به محصولات آینده AMD توجه دارد ، زیرا AMD در حال تکرار برنامه های راه اندازی خود در سال ۲۰۲۰ است. این کمپانی اعلام کرده است که راه اندازی CPU های مشتری Zen 3 در اواخر سال ۲۰۲۰ در دستور کار قرار دارد ، و محصولات RDNA2 که مشتاقانه پیش بینی می شوند ، که در نهایت شامل یک تجدید پشته کامل است ، در اواخر سال ۲۰۲۰ نیز راه اندازی می شوند.

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

گزارش های AMD Q2 2020 Earnings: نوت بوک و فروش سرور یک محله رکورد دارند

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما