AMD امتیاز ۱۰ رایانه برتر برتر ذن … در NVIDIA – لپ تاپ استوک

AMD امتیاز ۱۰ رایانه برتر برتر ذن … در NVIDIA – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

AMD امتیاز 10 رایانه برتر برتر ذن ... در NVIDIA

 - لپ تاپ استوک

 

AMD امتیاز ۱۰ رایانه برتر برتر ذن ... در NVIDIA

 


یکی از معیارهای کلیدی که ما از زمان راه اندازی معماری Zen در انتظار آن هستیم ، زمانی بود که دوباره وارد لیست ۱۰ رایانه برتر شد. بهترین سیستم قبلی AMD که بر روی CPU های Opteron ساخته شده بود ، Titan بود که در سال ۲۰۱۲ رتبه شماره یک را نگه داشت اما تا ژوئن سال ۲۰۱۹ به آرامی از ۱۰ رده خارج شد. اکنون ، در ژوئن سال ۲۰۲۰ ، AMD یک پیروزی بزرگ برای ریزگردهای Zen 2 خود به دست آورد. با رسیدن به شماره ۷ اما پیچ و تاب در این داستان وجود دارد.

اندازه گیری موفقیت در لیست TOP500 نه برای به ثمر رساندن درآمد بلکه برای به دست آوردن پرستیژ. در دیتابیس سیستمهایی هستند که بیش از یک دهه پیش ساخته شده اند ، بنابراین فرصتی برای قرار دادن چیزی در لیست جدیدترین و بزرگترین در کسری از اندازه و قدرت به پایان می رسد فرصتی تبلیغاتی بزرگ برای شرکتی است که سخت افزار در آن درگیر است ( و همچنین جایی که در آن پایه گذاری می شود). بدیهی است از زمانی که AMD معرفی پردازنده های جدید خود مبتنی بر ذن را آغاز کرد ، به عنوان بازگشتی به سطح بالای عملکرد پس از چند سال ، ما تعجب کرده ایم که چقدر طول می کشد تا استقرار در مقیاس وسیع AMD باشد.

AMD در گذشته موفقیت HPC داشته است ، مهمترین آنها با رایانه ابر رایانه Titan که بر روی مخلوطی از CPU های Opteron 6274 ایجاد شده است که با کارتهای شتاب دهنده NVIDIA K20x جفت شده اند. این دستگاه در سال ۲۰۱۲ به شماره ی ۱ رسید و امروز همچنان در شماره ۱۲ قرار دارد. این یک استقرار قابل ملاحظه بود و در ۱۷٫۶ PetaFLOP برای ۸٫۲ مگاوات قرار گرفت.

Anand به عقب در رویداد روز نگاهی به اطراف انداخت:

در داخل ابر رایانه Titan: هسته ۲۹۸۶K AMD x86 و پردازنده های NVIDIA 18.6K

AMD امتیاز 10 رایانه برتر برتر ذن ... در NVIDIA

 - لپ تاپ استوک
در سال ۲۰۱۲

وقتی صحبت از طراحی های ذن AMD است ، دو CPU اصلی که باید به دنبال آن باشیم ناپل هستند (۱)خیابان ژنرال EPYC) و رم (۲دوم ژنرال EPYC). این مورد اخیر به دلیل داشتن ۶۴ هسته با کارایی بالا و همچنین پهنای باند حافظه و انبوه اتصال به کارتهای ذخیره و اضافی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

با این حال ، اولین سیستم ذن در ۵۰۰ مورد برتر از نظر فنی هیچکدام از آنها نبود.

سرمایه گذاری مشترک Hygon در واقع اولین ابر رایانه مستقر در ذن را فراهم کرد که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ در شماره ۳۸ به این لیست پیوست. این سیستمی بود که در Sugon ، شرکتی که سیستم های Hygon را توزیع می کرد ، برای نمایش سخت افزار ساخته شد. از ۵۱۲۰ CPU هسته Hygon 32 استفاده شده است. ما یک شیرجه عمیق را در سخت افزار Hygon بررسی کرده ایم. سرمایه گذاری مشترک Hygon از آن زمان منحل شده است ، اما ابر رایانه ای که در آن مستقر است هنوز در شماره ۵۸ فعالیت می کند.

تا اواخر سال ۲۰۱۹ سیستم های مبتنی بر AMD EPYC نمایش داده نمی شدند. در لیست ماه نوامبر که شاهد بودیم دو ناپل AMD و دو سیستم AMD AMD در کل AMD را به شش فرو می رسانند (۵ مورد بر اساس EPYC ، یکی در Opterons قدیمی). برای اعلام ژوئن سال ۲۰۲۰ این هفته ، هفت سیستم AMD AMD دیگر رم در این فهرست قرار دارند که روم ۱۰ را به خود اختصاص داده استهفتم محبوب ترین خانواده پردازنده برای ابر رایانه ها. اما Selene در شماره ۷ است که عناوین را ایجاد می کند.

AMD امتیاز 10 رایانه برتر برتر ذن ... در NVIDIA

 - لپ تاپ استوک

سلن نام ابر رایانه جدید است که در شماره ۷ نشسته است. برای پردازنده های میزبان ، از قطعات ۷۷۴۲ رم AMD استفاده می کند ، که بالاترین قطعات تجاری موجود در بازارهای تخصصی هستند - از نظر فنی قیمت لیست ۶۹۵۰ دلار دارند. آنچه Selene را برای برد AMD کمی عجیب می کند این است که بخشی از یک ابر رایانه ساخته شده با شتابدهنده NVIDIA A100 است. و همچنین ساخته شده است برای استفاده از NVIDIA در NVIDIA.

AMD امتیاز 10 رایانه برتر برتر ذن ... در NVIDIA

 - لپ تاپ استوک

هنگامی که NVIDIA کارت شتاب دهنده A100 Ampere جدید خود را برای محاسبه اعلام کرد ، آن را نیز معرفی کرد مفهوم DGX A100 ‘SuperPod '، ۱۴۰ گره DGX A100 و ۱۱۲۰ A100 GPU را برای تهیه حداکثر ۷۰۰ PetaOP از عملکرد مبتنی بر AI تنظیم کرد. به نظر می رسد که این مفهوم SuperPOD نیز فقط اتفاق می افتد که در فهرست ابر رایانه TOP500 ، که از سنتی سنتی LINPACK FP64 FLOPs استفاده می کند ، شماره ۷ را در لیست مستقیم قرار دهید ، مستقیماً از خفاش خارج شوید. هر کدام از گره های DGX A100 شامل دو CPU AMD EPYC و هشت شتاب دهنده A100 است.

سلن عملکردی برابر با ۲۷٫۶ PetaFLOP از توان FP64 ، برای ۱٫۳ مگاوات قدرت دارد. در مقایسه با ابر رایانه قبلی Titan ، که دارای شتاب دهنده های Opterons و K20x است ، این عملکرد تنها ۱۶٪ از قدرت ۵۷٪ عملکرد بیشتری دارد و تقریباً ۱۰ برابر کارایی دارد. سلن برای اتصال از Mellanox HDR Infiniband NVIDIA استفاده می کند و دارای ۵۶۰ حافظه TiB نصب شده است.

AMD امتیاز 10 رایانه برتر برتر ذن ... در NVIDIA

 - لپ تاپ استوک

NVIDIA در زمان راه اندازی گفت که گره DGX A100 199 دلار خواهد بود. این امر باعث می شود که تجهیزات سخت افزاری برای Selene (منهای سوئیچ ، هزینه نصب ، کابل کشی) در حدود ۲۸ میلیون دلار باشد. شایان ذکر است که این از نظر فنی فقط ۲۸۰ CPU EPYC با ۱۱۲۰ A100 GPU جفت شده است ، که با هم برای ۲۷۷۷۶۰ "هسته" ترکیب شده اند. به نظر می رسد عجیب به نظر می رسد که "این تنها چیزی است که لازم است" برای رسیدن به شماره ۷٫

برنده AMD برای Zen اکنون (با Rmax):

 • شماره ۷ ، سلن، یک سیستم EPYC 7742 + A100 برای NVIDIA (27.6 PF)
 • # ۳۰ ، بلنوس، یک سیستم EPYC 7742 برای Meteo France (7.7 PF)
 • # ۳۴ ، جولیوت-کوری رم، یک سیستم EPYC 7H12 برای CEA در فرانسه (۷٫۰ PF)
 • شماره ۴۸ ، مهتی، یک سیستم EPYC 7H12 برای CSC در فنلاند (۵٫۴ PF)
 • # ۵۶ ، بزی، یک سیستم EPYC 7742 برای Sigam2 AS در نروژ (۴٫۴۴ PF)
 • # ۵۸ ، مقدمه، یک سیستم Hygon C86 برای Sugon ، چین (۴٫۳۲ PF)
 • # ۱۲۴ ، فریمن، یک سیستم EPYC 7542 برای ERDC DSRC (2.5 PF)
 • # ۱۷۲ ، بتی، یک سیستم EPYC 7542 برای آزمایشگاه تحقیقات ارتش آمریكا (۲٫۱ PF)
 • # ۲۶۸ ، کارا، یک سیستم EPYC 7601 برای مرکز هوافضای آلمان (۱٫۷۵ PF)
 • شماره ۲۹۲ ، EPYC 7501 + Vega 20system برای مرکز محاسبات پیشرفته Pukou ، چین (۱٫۶۶ PF)
 • # ۴۸۳ ، اسپارتان، یک سیستم EPYC 7H12 برای آتوس ، فرانسه (۱٫۲۶ PF)

همه آنها در یک سال گذشته جدید هستند ، به جز سیستم شماره ۵۸ Hygon.

دو ابر رایانه اصلی آینده برای AMD ، هر دو بخشی از پروژه Exascale ایالات متحده هستند.

Frontier قرار است ۱٫۵۲۰ ExaFLOP از EPYC و Radeon Instinct را در یک طراحی ۳۰ مگاواتی در اوک ریج ، ساخته شده توسط کری (HPE) برای سال ۲۰۲۱ ، در اختیار داشته باشد.

El Capitan قرار است در آزمایشی ۳۰ مگاواتی در آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور ، ساخته شده توسط کری (HPE) برای اوایل سال ۲۰۲۳ ، ۲٫۰ ExaFLOP از EPYC و Radeon Instinct را طراحی کند.

پروژه دیگر Exascale در ایالات متحده آمریکا شفق قطبی است که دارای ۱٫۰ Exaflops Xeon و Xe برای آزمایشگاه های ملی آرگون است که قرار است اواخر سال ۲۰۲۱ انجام شود.

ابر رایانه وزارت انرژی ایالات متحده Exascale
ال کاپیتان مرز شفق قطبی
معماری CPU AMD EPYC "جنوا"
(ذن ۴)
AMD EPYC
(آینده ذن)
اینتل Xeon مقیاس پذیر
معماری GPU غریزه رادون غریزه رادون اینتل Xe
عملکرد (RPEAK) ۲٫۰ EFLOPS ۱٫۵ EFLOPS ۱ EFLOPS
مصرف برق M 30 مگاوات N / A
گره ها N / A ۱۰۰ کابینت N / A
آزمایشگاه لارنس لیورمور اوک ریج آرگون
فروشنده کرايه کرايه اینتل
سال ۲۰۲۳ ۲۰۲۱ ۲۰۲۱

AMD هنوز هم در رسیدن به هدف خود برای دستیابی به ۱۰٪ از سهم بازار در EPYC تا اواسط سال صمیمیت دارد. با توجه به اینکه وسط معمولاً در Q2 / Q3 است و قرار است وارد Q3 شویم ، باید به زودی بیشتر در مورد آن هدف بشنویم و اینکه چگونه COVID-19 ممکن است آن انتظارات را تنظیم کرده باشد.

خواندن مرتبط

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

AMD امتیاز 10 رایانه برتر برتر ذن ... در NVIDIA

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما