AMD اولین درایور بتا را با پشتیبانی از برنامه ریزی GPU سخت افزار Windows 10 منتشر می کند – لپ تاپ استوک

AMD اولین درایور بتا را با پشتیبانی از برنامه ریزی GPU سخت افزار Windows 10 منتشر می کند – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

AMD اولین درایور بتا را با پشتیبانی از برنامه ریزی GPU سخت افزار Windows 10 منتشر می کند

 - لپ تاپ استوک

 

AMD اولین درایور بتا را با پشتیبانی از برنامه ریزی GPU سخت افزار Windows 10 منتشر می کند

 


به دنبال انتشار هفته گذشته اولین NPIDIA درایور کارت گرافیکی با قابلیت ارتقاء سخت افزار NVIDIA ، AMD این هفته برای انجام همین کار به صفحه صعود کرده است. درایور برنامه ریزی Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.5.1 Beta با سخت افزار Graphics Scheduling (نسخه ۲۰٫۱۰٫۱۷٫۰۴) در وب سایت AMD ارسال شده است و همانطور که از نام آن بر روی قلع می رود ، درایور از برنامه ریزی GPU جدید سخت افزاری ویندوز ۱۰ پشتیبانی می کند. فن آوری.

به عنوان یک تازه ساز سریع ، شتاب سخت افزاری برای برنامه ریزی GPU به پشته درایور صفحه نمایش ویندوز با WDDM 2.7 (حمل و نقل در Win10 2004) اضافه شد. و همانطور که از این نام به آن اشاره شده است ، به GPU ها اجازه می دهد تا مستقیماً VRAM خود را مدیریت کنند. به طور سنتی ویندوز خود مدیریت زیادی VRAM را برای GPU ها انجام داده است ، بنابراین این یک تغییر متمایز در مسائل است.

مایکروسافت از این ویژگی به عنوان یک پیشرفت نسبتاً کم حرف استفاده کرده است - نسبت به DirectX 12 Ultimate ، آنها چیزهای زیادی در مورد آن نگفته اند - در عین حال یادداشتهای منتشر شده AMD باعث ادعای بهبود عملکرد مبهم می شود و می گوید: "با انتقال برنامه ریزی مسئولیت ها از نرم افزار به از نظر سخت افزاری ، این ویژگی توانایی بهبود پاسخگوئی GPU و اجازه نوآوری بیشتر در مدیریت بار کاری GPU در آینده را دارد. " همانطور که در هفته گذشته با انتشار NVIDIA اتفاق افتاد ، انتظار ندارید در اینجا چیز خیلی مهمی وجود داشته باشد ، در غیر اینصورت AMD بیشتر می تواند دستاوردهای عملکرد را ارتقا دهد. اما این چیزی است که باید در درازمدت به آن توجه کنیم.

در این میان ، به نظر می رسد AMD در اینجا رویکردی محتاطانه در پیش گرفته است. درایور بتا خارج از کانالهای انتشار معمولی آنها منتشر شده است و فقط از محصولات با استفاده از GPU های Navi 10 AMD پشتیبانی می کند - از این رو سری Radeon 5700 ، سری ۵۶۰۰ و انواع موبایل آنها. پشتیبانی از سری ۵۵۰۰ مبتنی بر Navi 14 به ویژه وجود پشتیبانی Vega برای GPU های گسسته و یکپارچه را پشتیبانی نمی کند.

جزئیات بیشتر در مورد آزادی درایور و همچنین دستورالعمل های بارگیری را می توان در وب سایت AMD در یادداشت های انتشار درایور مشاهده کرد.

سرانجام ، بر روی یک یادداشت مماسور ، قصد دارم تا در هفته آینده با قدرتهایی که در هفته آینده قرار دارند بنشینم تا بهتر بتوانیم به برنامه ریزی GPU با سرعت سخت افزاری بپردازیم. از آنجا که بیشتر یک ویژگی متمرکز بر توسعه دهنده سخت افزار است ، مایکروسافت در مورد مصرف کننده یا مطبوعات درباره آن زیاد صحبت نکرده است. بنابراین می خواهم به تئوری های بعدی آن توجه بیشتری داشته باشم: منظور از انجام این کار ، چشم انداز ویژگی های آینده و همچنین دلیل منطقی برای معرفی آن در تقابل با اوایل (یا بعد) است. برای این کار حتما هفته آینده بررسی کنید.

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

AMD اولین درایور بتا را با پشتیبانی از برنامه ریزی GPU سخت افزار Windows 10 منتشر می کند

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما