AMD برای راه اندازی پردازنده های جدید Ryzen 3000 XT: ذن ۲ با MHz بیشتر – لپ تاپ استوک

AMD برای راه اندازی پردازنده های جدید Ryzen 3000 XT: ذن ۲ با MHz بیشتر – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

AMD برای راه اندازی پردازنده های جدید Ryzen 3000 XT: ذن 2 با MHz بیشتر

 - لپ تاپ استوک

 

AMD برای راه اندازی پردازنده های جدید Ryzen 3000 XT: ذن ۲ با MHz بیشتر

 


یکی از شایع ترین شایعات در هفته های اخیر این بوده است که AMD می تواند چند پردازنده جدید Ryzen 3000 برای راه اندازی داشته باشد. امروز AMD در حال معرفی سه پردازنده جدید به خانواده Ryzen 3000 است که هر کدام دارای نام XT هستند ، فرکانس های بالاتر را ارائه می دهند و پشته محصول CPU خود را پر می کنند. هر یک از این پردازنده ها در تاریخ ۷ ژوئیه در قفسه های مناطق اصلی در دسترس خواهند بودهفتم.

خانواده جدید پردازنده های ۳۰۰۰XT بیشتر بر افزایش فرکانس توربو ۱۰۰-۲۰۰ مگاهرتز برای همان قدرت متمرکز شده اند. AMD اظهار داشت كه این امر به دلیل استفاده از یك فرآیند بهینه سازی ۷ نانومتری است. این احتمالاً به دلیل بروزرسانی جزئی BKM یا PDK است که به TSMC / AMD اجازه می دهد تا روند را برای یک منحنی ولتاژ / فرکانس بهتر تنظیم کرده و یک CPU واحد را کمی بالاتر ببرد.

بروزرسانی در این محدوده می تواند نشانگر ولتاژ ۱۰ میلی ولت پرفروش تر برای یک هسته باشد ، اگرچه این به طور عادی در سر و صدایی قرار می گیرد - برای داشتن ارتباط آماری به CPU های زیادی احتیاج دارد ، بنابراین این می تواند بهتر باشد. . با این حال ، فرکانس های پایه زیاد جابجا نشده اند ، بنابراین مزایای عملکرد در هر وات تا حدی کمترین خواهد بود. بزرگترین ضربه در حالات ۱T خواهد بود.

هر کدام از پردازنده های جدید XT بالاترین سرعت در کلاس مربوطه است.

پردازنده های AMD 'Matisse' Ryzen 3000 Series
AnandTech هسته
موضوعات
پایه
فرک
تقویت
فرک
L3
حافظه نهان
PCIe
۴٫۰
TDP قیمت
(SEP)
رازن ۹ ۳۹۵۰X ۱۶C ۳۲T ۳٫۵ ۴٫۷ ۴x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۱۰۵W ۷۴۹ دلار
رازن ۹ ۳۹۰۰XT ۱۲C ۲۴T ۳٫۸ ۴٫۷ ۴x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۱۰۵W ۴۹۹ دلار
رازن ۹ ۳۹۰۰X ۱۲C ۲۴T ۳٫۸ ۴٫۶ ۴x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۱۰۵W ۴۹۹ دلار
رازن ۹ ۳۹۰۰ ۱۲C ۲۴T ۳٫۱ ۴٫۳ ۴x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۶۵W نصب شده
رازن ۷ ۳۸۰۰XT ۸C ۱۶T ۳٫۹ ۴٫۷ ۲x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۱۰۵W ۳۹۹ دلار
رازن ۷ ۳۸۰۰X ۸C ۱۶T ۳٫۹ ۴٫۵ ۲x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۱۰۵W ۳۹۹ دلار
رازن ۷ ۳۷۰۰X ۸C ۱۶T ۳٫۶ ۴٫۴ ۲x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۶۵W ۳۲۹ دلار
رازن ۵ ۳۶۰۰XT ۶C ۱۲T ۳٫۸ ۴٫۵ ۲x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۹۵W ۲۴۹ دلار
رازن ۵ ۳۶۰۰X ۶C ۱۲T ۳٫۸ ۴٫۴ ۲x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۹۵W ۲۴۹ دلار
رازن ۵ ۳۶۰۰ ۶C ۱۲T ۳٫۶ ۴٫۲ ۲x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۶۵W ۱۹۹ دلار
رازن ۵ ۳۵۰۰X ۶C ۶T ۳٫۶ ۴٫۱ ۲x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۶۵W نصب شده
رازن ۳ ۳۳۰۰X ۴C ۸T ۳٫۸ ۴٫۳ ۱x16 مگابایت ۱۶ + ۴ + ۴ ۶۵W ۱۲۰ دلار
رازن ۳ ۳۱۰۰ ۴C ۸T ۳٫۶ ۳٫۹ ۲x8 MB ۱۶ + ۴ + ۴ ۶۵W ۹۹ دلار

کاربران باید توجه داشته باشند که قیمت های ذکر شده SEP رسمی (قیمت پیشنهادی اعتباری) هستند. در ماه مارس ، AMD افت قیمت موقت متمرکز بر AMD را اعلام کرد ، اما از آن زمان گذشت. قیمت خرده فروشی با شیوه فروش محلی متفاوت خواهد بود.

پردازنده جدید جدید Ryzen 9 3900XT است که توربو +۱۰۰ مگاهرتز را از طریق ۳۹۰۰X ارائه می دهد ، با همان قیمت رسمی ۳۹۰۰X. 3800XT +200 مگاهرتز را در یک توربو تک هسته ای با ۳۸۰۰X با همان قیمت ارائه می دهد. پردازنده نهایی جدید ، ۳۶۰۰XT است و دارای فرکانس توربو +۱۰۰ مگاهرتز است ، دوباره با همان قیمت بالای ۳۶۰۰X.

در هر سه مورد ، پردازنده های XT فرکانس کمی بهتری نسبت به واحد X دارند ، بنابراین باید انتظار داشته باشیم که یک قیمت دائمی رسمی را در پردازنده های X شاهد باشیم تا همه چیز مرتب باشد.

اعلامیه AMD امروز همچنین شامل اطلاعاتی درباره راه حلهای حرارتی است. Ryzen 5 3600XT با شش هسته همراه با کولر Wraith Spire AMD همراه خواهد بود. برای دو CPU دیگر ، در مطبوعاتی AMD اعلام شده است که این شرکت theتوصیه می کند از یک محلول AIO با حداقل رادیاتور ۲۸۰ میلی متر یا خنک کننده هوا معادل استفاده کنید تا این محصولات به بهترین وجهی تجربه شوند" به نظر می رسد که این مورد برای پردازنده های ۱۰۵ وات بسیار سخت است ، به خصوص اگر ردیابی قدرت بسته بندی روی این قطعات ۱۴۲ پوند باشد ، علی رغم هرگونه ترفندی که تولید کنندگان مادربرد انجام می دهند.

این پردازنده های جدید در هر مادربردی پشتیبانی می شوند که از قبل از سخت افزار Ryzen 3000 مبتنی بر ذن ۲ پشتیبانی می کند (هزینه موجود در فضای BIOS برای اضافه کردن یک CPU در همان خانواده ناچیز است). خرده فروشی این قطعات در تاریخ ۷ ژوئیه پیش بینی می شودهفتم، ۲۰۲۰٫ که به نظر می رسد ۷/۷ باشد ، یک سال تا روزی که AMD 7nm Zen 2 را راه اندازی کرد.

مادربردهای A520

مکمل اعلامیه امروز در مورد پردازنده ها ، چند کلمه در مورد چیپست جدید AMD است. چیپست جدید A520 به عنوان گزینه بودجه زیر B550 طراحی شده است و قرار است جایگزین A320 در این بازار شود ، با تمرکز بر پشتیبانی از پردازنده های Ryzen 3000 و جدیدتر.

مشخصات مربوط به A520 در تاریخ بعدی اعلام خواهد شد و عرضه کامل آن توسط همکاران هیئت مدیره در ماه آگوست انجام خواهد شد. ما گمان می کنیم A520 A320 را آینه می کند ، احتمالاً با همان پشتیبانی PCIe 2.0 از چیپست برای پایین آمدن هزینه ها و قدرت. اطلاعات بیشتر هرچه می آید

StoreMI 2.0

همچنین در اخبار دسته AMD به روزرسانی StoreMI است. AMD محصول اول خود را با نام Zen را با یک بسته نرم افزاری جدید به بازار عرضه کرد که به کاربران کمک می کند تا وابستگی درایوهای کوچک کوچک را با درایوهای مکانیکی بزرگ آهسته و شاید کمی سریع DDR در آن مستقر کنند. در آوریل سال ۲۰۲۰ ، این شرکت اعلام کرد که متوقف خواهد شد توزیع نرم افزار StoreMI ، متوقف می شود و نشان می دهد که رابطه آن با Enmotus ، شرکت پشتیبان این ویژگی در حال پایان است. در این خبر ، AMD اعلام کرد که در حال کار بر روی یک ابزار داخلی برای جایگزینی StoreMI است. به نظر می رسد StoreMI 2.0 جدید طراحی داخلی AMD است.

ما جزئیات بیشتری را در StoreMI درخواست کرده ایم ، با این حال به ما گفته شد که اطلاعات بعدی در آینده بعدی فاش می شود. این ممکن است یک اعلامیه مقدماتی برای این نرم افزار باشد و ممکن است انتظار داشته باشیم که شاهد معرفی کاملتری با نسل بعدی Ryzen باشیم.

خلاصه

  • CPU های جدید AMD Ryzen 3000XT در تاریخ ۷ ژوئیههفتم. این احتمالاً تاریخ تحریم تجدید نظر نیز خواهد بود.
  • چیپست های جدید AMD A520 در ماه آگوست. جزئیات بیشتر برای آمدن
  • New StoreMI 2.0 (در بعضی مقاطع).

خواندن مرتبط

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

AMD برای راه اندازی پردازنده های جدید Ryzen 3000 XT: ذن 2 با MHz بیشتر

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما