AMD در اهداف ۲۵×۲۰ خود موفق شد: Renoir در سال ۲۰۲۰ از خط عبور می کند – لپ تاپ استوک

AMD در اهداف ۲۵×۲۰ خود موفق شد: Renoir در سال ۲۰۲۰ از خط عبور می کند – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

 

AMD در اهداف ۲۵x20 خود موفق شد: Renoir در سال ۲۰۲۰ از خط عبور می کند

 


یکی از داستانهایی که در پس زمینه صنعت از بین می رود ، هدف خود تحمیل AMD ‘۲۵x20 است. با شروع عملکرد در سال ۲۰۱۴ ، AMD متعهد شد كه خود ، به مشتريان و سرمايه گذاران بپردازد كه تا سال ۲۰۲۰ منجر به بهبود ۲۵ برابري در "بازده عملكرد" خواهد شد كه اين امر تابعي از عملكرد خام و مصرف برق است. در آن زمان AMD در معرفی کالای موبایل Kaveri خود به عنوان مبنای اصلی چالش - مسلماً یک نوار بسیار پایین - با این حال هر سال AMD ما را در پیشرفت خود به روز می کرد. با در نظر گرفتن امسال ۲۰۲۰ ، سوالی که از زمان عرضه Zen2 برای موبایل داشتم ، این بود که آیا AMD به هدف خود رسیده است و اگر چنین است ، تا چه میزان؟ جواب مثبت است ، و بسیار.

در این مقاله ما پروژه ۲۵x20 ، چگونگی محاسبه اندازه گیری ها و این را برای بلند مدت در AMD معنی می دهیم.

Renoir 2020: Silicon جدید ، هدف به دست آورد

اعلامیه امروز از AMD تأیید می کند که این شرکت با هدف شروع کارایی ۲۵ برابر در پایان سال ۲۰۲۰ ، از ابتدای کار کاوری شروع شده است. نمودار مهم این است:

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

همانطور که می بینیم با استفاده از این متریک ، پرش های بزرگی از Kaveri به Carrizo ، Bristol Ridge به Raven Ridge و سپس یک سری از رکود روی Zen / Zen + رخ داده است ، قبل از اینکه سرانجام یک دست انداز به Renoir برسید. این سه پرش مجزا می دهد:

 • کاوری تا کاریزو ۳٫۵ برابر بود ،
 • بریستول به راون ۲٫۲ برابر بود ،
 • سپس پیکاسو به رنوار ۲٫۹۲ برابر بود

ارزش پایه برای هدف AMD در پردازنده های موبایل Kaveri آن است که طبق استانداردهای امروز نوار بسیار کمی را تعیین می کنند. با جابجایی AMD به Carrizo ، ویژگی های جدید نظارت بر قدرت را بر روی تراشه پیاده سازی کرد که به سیستم اجازه می داد توزیع بهتری از انرژی را ارائه دهد و به ولتاژ واقعی مورد نیاز نزدیکتر شد ، و باعث از بین رفتن قدرت نشد. بعد از اینکه کاریزو آمد Bristol Ridge ، هنوز هم بر پایه هسته های قدیمی تر است ، اما از یک کنترلر جدید DDR4 و همچنین پردازنده های کم مصرف استفاده می کرد که برای کارایی بهینه تر بودند.

یک جهش بزرگ با Raven Ridge همراه بود که AMD هسته های بسیار کارآمد Zen x86 و گرافیک یکپارچه Vega را با هم ترکیب کرد. این امر به دلیل دو برابر شدن هسته و بهبود گرافیک ، پیشرفت چشمگیر در عملکرد دارد ، همه در یک پنجره قدرت مشابه Bristol Ridge. این افزایش متریک مهم ۲۵x20 و نگه داشتن آن را بالاتر از سود "خطی".

از سال ۲۰۱۷-۲۰۱۹ ، این در نهایت بی تدبیری در استراتژی AMD بود ، به این دلیل که هیچ تغییری در طراحی ایجاد نشده است. نسخه های ۲۰۱۷/۲۰۱۸ Raven Ridge به تفاوت های جزئی SKU که برای متریک استفاده می شود ، پایین می آید ، اما در نهایت وقتی زمان آن فرا رسید که زمان سنجش سیستمهای AMD باشد ، کمی دور از چرخه بود. حرکت از Raven Ridge به Picasso نوعی تغییر در استفاده از GlobalFoundries 14nm به ۱۲nm بود که قدرت کمی ناچیز در کارایی دارد اما عملکرد چندانی ندارد. رفتن از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ هنوز هم ۲۳٫۵٪ افزایش در همان خانواده محصول ، عمدتا به دلیل به روزرسانی جزئی تولید و الگوریتم های بهتر بهره یا بهره. تقریباً در زمان پیکاسو بود که OEM شروع به جدی گرفتن بیشتر سکوی نوت بوک AMD کرد ، به خصوص که منجر به Renoir در سال ۲۰۲۰ شد.

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

پرش از پیکاسو به رنوار به خوبی ثبت شده است. اولین استفاده ما از CPU ها ، که در ASUS Zephyrus G14 بررسی شد ، تقریباً به معنای واقعی کلمه ، دهانمان را باز کرد. ما آن را "احیای موبایل" نامیدیم و انتقال AMD را از Zen + به Zen2 ، از GF 12nm به TSMC 7nm ، همراه با طراحی و بهینه سازی بسیار زیاد در سمت گرافیک نشان می دهیم. تغییرات از تراشه ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ شامل دو برابر شدن تعداد هسته ، از چهار به هشت ، بهبود عملکرد ساعت به ساعت ۱۵-۲۰٪ ، بلکه بهبود عملکرد و فرکانس های گرافیکی با وجود پایین آمدن از طراحی سیلیکون است که ۱۱ واحد محاسبه ای تا ۸ داشته است. این مطابق با تعدادی از به روز رسانی های برق ، مطابق با مشخصات AHCI است ، و همانطور که با سام Naffziger ، AMD Fellow صحبت کردیم ، پشتیبانی از ایالات کم قدرت جدید S0ix به فوق العاده کمک کرده است. کاهش قدرت پارچه ، به همراه پهنای باند حافظه اضافی ، دستاوردهای بزرگی را به همراه داشت.

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

پرش از پیکاسو به رنوار ۲٫۹۲ برابر است و AMD را به ۳۱٫۷۷ برابر بالای هدف می رساند. هدف به دست آمد و تیم های AMD که در این هدف بلندپرواز موفق شده اند ، kudos است.

AMD چگونه تعریف کرده است که هدف چگونه اندازه گیری می شود؟ در چاپ خوب است.

محاسبه X: برخی از فاکتور X را برای من بدست آور

AMD مقداری را که آن را به عنوان X محاسبه می کند فراخوانی می کند ، به عنوان نسبت بین متریک عملکرد C و یک معیار کارآیی تعریف شده است.

 1. راندمان عملکرد کلی ایکس است ج تقسیم شده توسط ه
 2. کارایی ج عملکرد CPU و GPU به طور متوسط ​​۵۰:۵۰ در مقایسه با کاوری است
  - عملکرد CPU از امتیاز Cinebench R15 nT
  - عملکرد GPU از امتیاز ۳M 3DMark
 3. استفاده از انرژی ه توسط "مصرف انرژی معمولی از نوت بوک" ETEC مطابق با الزامات برنامه ستاره انرژی تعریف شده است ، تاریخ ۶٫۱ اکتبر ۲۰۱۴
 4. کاوری هست مبانی اولیه جایی که X = 1

سس مخفی براساس نحوه محاسبه شما است ج و ه. معادله سرفصل همانطور که در بالا گفته شد:

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

اندازه گیری محاسبه ج درک آن بسیار آسان است در اینجا AMD میانگین وزن ۵۰-۵۰ پردازنده و پردازنده گرافیکی را با آن در نظر می گیرد Cinebench R15 چند رشته ای تست و ۳D Mark 11 P معیار کامل

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

با استفاده از Kaveri به عنوان نتیجه اولیه ۱٫۰ ، Carrizo امتیازات ۱٫۲۳ ، Bristol Ridge را ۱٫۳۶ و Raven Ridge 2017 2.47 و غیره به دست آوردند.

متریک کارایی ه بسیار پیچیده تر است این مدل به "استفاده معمولی از انرژی" تعریف شده توسط برنامه ETEC Energy Star متکی است که وزنها را بر اساس قدرت خواب ، نیروی بیکار و برخی از قدرت بارگیری اضافه می کند. معادله کمی شبیه به این صورت است:

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

گزینه های PT (x) قدرت مصرف شده در آن حالت ها است. نکته اصلی در مورد این اندازه گیری این است که در نهایت به دستگاه یا لپ تاپی که پردازنده در آن استفاده می شود بسیار وابسته است. اگر می خواهید بهترین نتیجه را داشته باشید ، به دستگاهی نیاز دارید که دارای قدرت کم باشد ، ترجیحاً کم باشد اما نمایشگر کارآمد ، یک SSD کارآمد و کوچک ، تا حد امکان کنترل کننده کمتر و هرچه بیشتر هدست حرارتی. بهترین محیط به این هیبرید عجیب و غریب از اجزای ممتاز اما مشخصات پایین تبدیل می شود.

AMD برای این متریک از سیستم عامل های مرجع داخلی خود استفاده می کند ، که اغلب مبتنی بر یکی از اولین دستگاه هایی است که با محصول جدید راه اندازی می شود. این جایی است که در ابتدا ما معتقدیم که پیشرفت های AMD شروع به کار کرده است - اولین دستگاه هایی که در سال ۲۰۱۷ با Raven Ridge وجود داشت ، نه اینکه قند آن را بپوشانند ، بلکه وسط جاده ای بودند. همانطور که توسط وب سایت خواهر ما Laptop Mag گزارش شده است ، HP Envy x360 با Raven Ridge یک شاسی مجدد از فروشگاه HP بود ، نه چیزی که بیش از حد بهینه شده باشد. به احتمال زیاد طراحی مرجع AMD این واحد را آینه می کند ، زیرا AMD و HP بسیار نزدیک به هم کار می کنند. اما به وضوح جایی برای پیشرفت است.

برای کسانی که پیگیری می کنند ، دوباره خط پایه برای این مقدار به کاوری بازگردانده می شود. Kaveri همچنین نوار پایینی را در اینجا ایجاد می کند ، که یک پردازنده TW 19W برای شروع است و Carrizo از طریق مانیتورینگ و تحویل قدرت بسیار بهینه تر ، متریک را بسیار بهبود بخشید. هدف در اینجا برای یک مقدار پایین تر است ، بنابراین در حالی که کاوری ارزش یک گل را کسب کرده است ه به عنوان مبنای اولیه ۱٫۰۰ ، کارریزو ۰٫۳۵ ، بریستول ریج ۰٫۳۴ و راون ریج ۰٫۲۸ بود و همچنین عملکرد بریستول ریج را دو برابر کرد. هنگامی که زمان Renoir 2020 فرا رسید ، عملکرد نسبت به Picasso 2019 75٪ + بود ، اما همچنین ۴۰٪ قدرت کمتری را نیز که توسط این متریک اندازه گیری شده بود ، ارائه می دهد و این سود کلی ۲٫۹۲ برابر است.

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

برای هر کسی که تعجب می کند ، معادله خط "هدف" تقریباً به:

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

داده نهایی

برای این افشا ، AMD تمام داده های جمع آوری شده را به ما داده است. ما مجبور بودیم چند ایمیل داشته باشیم ، زیرا برخی از داده های AMD ارائه شده با آنچه در افشاگری های ۲۵x20 قبلی به ما داده بود متفاوت بود - فراتر از آن ، در تعدادی مکان خطاهای ریاضی وجود داشت. AMD برای تأیید شماره های صحیح مدتی طول کشید و اعتراف کرد که با توجه به برخی از مواردی که پیدا کردم ممکن است داده های قبلی نیز نادرست باشند (در یک نقطه آنها یک نقطه داده را از CPU 19W به ۳۵W منتقل کرده اند). CPU ، از جمله موارد دیگر).

با این گفته ، در اینجا تمام سیستم عامل هایی که AMD برای هدف ۲۵x20 استفاده کرده است آمده است:

سیستمهای ۲۵x20 AMD
پردازنده آرش پایه/
توربو
GPU
CU
GPU
فرک
DDR
فرک
TDP
کاوری
۲۰۱۴
FX-7600P ۲ x
Steamroller
۲۷۰۰
۳۶۰۰
۸ R R7 ۶۸۶ ۲ ۴ ۴ گیگابایت
DDR3L-1600
۳۵ ولت
کاريزو
۲۰۱۵
FX-8800P ۲ x
بیل مکانیکی
۲۱۰۰
۳۴۰۰
۸ R R7 ۸۰۰ ۲ ۲ ۲ گیگابایت
DDR3-1866
۳۵ ولت
بریستول
۲۰۱۶
FX-9830P ۲ x
بیل +
۳۰۰۰
۳۷۰۰
۸ R R7 ۹۰۰ ۲ ۴ ۴ گیگابایت
DDR4-2133
۳۵ ولت
کلاغ سیاه
۲۰۱۷
رازن ۷
۲۷۰۰U
۴ x
ذن
۲۲۰۰
۳۸۰۰
Vega10 ۱۳۰۰ ۲ ۴ ۴ گیگابایت
DDR4-2400
۱۵ ولت
کلاغ سیاه
۲۰۱۸
رازن ۷
۲۸۰۰H
۴ x
ذن
۳۳۰۰
۳۸۰۰
Vega11 ۱۳۰۰ ۲ ۸ ۸ گیگابایت
DDR4-3200
۳۵ ولت
پیکاسو
۲۰۱۹
رازن ۷
۳۷۵۰H
۴ x
ذن +
۲۳۰۰
۴۰۰۰
Vega10 ۱۴۰۰ ۲ ۸ ۸ گیگابایت
DDR4-2400
۳۵ ولت
رنوار
سال ۲۰۲۰
رازن ۷
۴۸۰۰H
۸ x
Zen2
۲۹۰۰
۴۲۰۰
Vega8 ۱۶۰۰ ۲ ۸ ۸ گیگابایت
DDR4-3200
۳۵ ولت

توجه داشته باشید که برخی از این سیستم عامل ها در استاندارد های استاندارد TDP خود کار نمی کنند. این کار برای وحدت در طول سالهای عملکرد انجام شده است (که برخی از واریانس نتایج را در طول سالها توضیح می دهد) ، با این که Raven Ridge 2017 تنها نقطه داده ۱۵ W به دلیل موقعیت پشته محصول در آن زمان بود. Ryzen 7 4800H ، مورد استفاده برای آزمایش Renoir ، در حالت ۳۵W (در اصل یک ۴۸۰۰HS) اجرا شد.

و در اینجا نتایج خام با ستون های کلیدی برجسته شده است:

نمرات ۲۵x20 AMD
AnandTech CB
R15 nT
۳DM11 محاسبه
(ج)
ETEC انرژی
(ث)
کارایی
کارآیی (X)
کaveri ۲۰۱۴ ۲۳۲ ۲۱۴۲ ۱٫۰۰ ۰٫۹۳۱ ۱٫۰۰ ۱٫۰۰ برابر
کاريزو ۲۰۱۵ ۲۷۷ ۲۷۰۹ ۱٫۲۳ ۰٫۳۲۷ ۰٫۳۵ ۳٫۵۰ برابر
بریستول ۲۰۱۶ ۲۷۹ ۳۲۳۴ ۱٫۳۶ ۰٫۳۱۸ ۰٫۳۴ ۳٫۹۷x
کلاغ سیاه ۲۰۱۷ ۶۶۷ ۴۴۲۵ ۲٫۴۷ ۰٫۲۶۱ ۰٫۲۸ ۸٫۸۱ برابر
کلاغ سیاه ۲۰۱۸ ۷۵۴ ۴۸۷۷ ۲٫۷۶ ۰٫۲۶۱ ۰٫۲۸ ۹٫۸۶x
پیکاسو ۲۰۱۹ ۷۷۲ ۵۱۹۱ ۲٫۸۸ ۰٫۲۴۶ ۰٫۲۶ ۱۰٫۸۸ برابر
رنوار سال ۲۰۲۰ ۱۷۲۷ ۵۵۴۶ ۵٫۰۲ ۰٫۱۴۷ ۰٫۱۶ ۳۱٫۷۷x

به طور کلی AMD با عملکرد ۵٫۰۲x با راندمان ۶٫۳۳x بیکار دست یافته است ، که این شرکت در حال استفاده از یک متریک کارایی عملکرد ۳۱٫۷۷x است.

وی در صحبت با سام نافزیگر AMD ، خاطرنشان كرد: با شروع این پروژه ، شركت آنچه را كه فرض می شود اهداف سال برای CPU و GPU باشد ، ایجاد كرده است. در نهایت در سال ۲۰۱۴ AMD از نظر معماری سیستم ناهمگن بسیار بزرگ بود و سعی در محاسبه GPU با پردازنده داشت. در حالی که شتاب GPU آن را به بعضی جنبه های دستگاه استاندارد لپ تاپ تبدیل کرده است ، شاید آنقدرها هم که همه چیز در ابتدا تصور نشده بود ، باشد ، اما نکته نهایی نهایی به یک CPU و GPU متمایز تبدیل شده است. سام به من گفت كه براساس آن اهداف اصلی در سال ۲۰۱۴/۲۰۱۵ ، AMD با حاشیه قابل توجهی از پروژه های خود در CPU فراتر رفته است كه برخی از پیش بینی های GPU را جبران می كند.

سام خاطرنشان كرد: یكی از مهمترین عناصر برای كمك به دستیابی به این معیار ، كارهایی است كه AMD در مدیریت برق بیكار انجام داده است كه این امر نتیجه مستقیمی در مصرف باتری استاندارد لپ تاپ دارد. از آنجا که قسمت "کارآیی" محاسبه به دوش کشیده وزن کم می شود ، کاهش تأخیر ورود و خروج یک CPU از یک حالت توربو ، به قدرت دستگاه کمک می کند تا سریعتر بیکار شود. همچنین ، بهینه سازی ویژگی های ولتاژ آنچه که حالت بیکار را پشتیبانی می کند و از ایالات S0ix پشتیبانی می کند نیز جهشی بزرگ در این متریک بود. استانداردهای ACPI به تعریف برخی از نقشه راه کمک کرده است و برخی از الزامات وضع شده توسط مایکروسافت به منظور فعال کردن برخی از ویژگی ها ، این طرح را به جلو سوق داده است.

AMD و x86 vs Arm

به عنوان گذشته ، من می خواهم افکار سام را در مورد نزدیک شدن AMD به رقابت فزاینده از طرح های مبتنی بر بازو بدست آورم. توجه داشته باشید که ما این جلسه توجیهی را پیش از آنکه اپل خبرهای اخیر خود را اعلام کند ، داشتیم. سام اظهار داشت که طرح های بازو هنوز هم باید فرکانس و کارایی را در سطح بالایی تحت فشار قرار دهند ، که به کارهای گسترده ای نیاز دارد. وی به دانش قبیله ای در مورد رانندگی x86 در با کارایی بالا و در مقیاس اشاره کرد - اگرچه اعتراف کرد که شرکای بازوی تعدادی طراحی برجسته و برجسته SoC دارند ، و آنچه را که این بازار انجام می دهد را نگه می دارند. در کنار کارهای اصلی ، شرکای بازوی هنوز هم وظیفه حمل و نقل ISA / نرم افزار را دارند ، و انتقال معماری باید از مزایای قابل توجه و سرمایه گذاری های زیادی استفاده کند. دیدگاه سام این است که AMD قصد ندارد هیچ مزیتی را از فضای بازو بدست آورد و هدف آن است که در همه زمانها چند قدم جلوتر بماند. سام مایل بود به این نکته اشاره کند که معتقد است رقابت سالم است و نه اینکه Arm را از بین ببرد ، بلکه تصدیق می کند که AMD در صورت بروز هر گونه رقابت ، جلوتر از منحنی است.

Five پنج سال دیگر سرگرم کننده هستند

در این مرحله از سام پرسیدم آیا AMD برای ۵-۱۰ سال آینده هدفی مشابه ۲۵x20 در ذهن دارد؟ وی با پذیرش دلپذیر اظهار داشت که هدف کارآیی دیگری در این طرح وجود دارد ، اما می تواند در یک زمینه بسیار وسیع تر اعمال شود ، به خصوص با تغییر جهان در هنگام محاسبه نیازها. چنین هدفی بسیاری از جنبه های عملکرد را در نظر می گیرد ، شاید مربوط به شتاب هوش مصنوعی باشد ، بلکه از رایانه های رومیزی و فضای سرور فراتر رود - این بازارها تلاش های بهینه سازی عملکرد / انرژی متفاوتی دارند. سام اظهار داشت كه نهایتا AMD قصد دارد روی آنچه كه برای مصرف كنندگان نهایی مهمتر است ، چه چیزی باعث كاهش مصرف انرژی و چه چیزهایی می تواند سود چشمگیر محیط زیست در آینده ایجاد كند ، متمرکز شود.

به من گفته شد AMD بدون توجه به جایی که در چشم انداز رقابتی قرار دارد ، به زودی نمی خواهد روی لباسهای خود بنشیند. هدف پروژه هایی مانند ۲۵x20 ایجاد تغییرات پارادایم ، چه در داخل و چه در خارج ، برای هدایت سطح نوآوری مداوم با فشار دادن مرزها است. سام گفت: "پنج سال آینده سرگرم کننده خواهد بود".

AMD همچنین کار خود را با TSMC در ۷nm برجسته کرد ، با سام اظهار داشت که بدون آن ، دستیابی به هدف امکان پذیر نبود. با شروع کار این پروژه ، هیچ مشخصی از عملکرد ۷nm TSMC وجود نداشت ، اما با داشتن یک شریک اولیه TSMC و وارد شدن به همکاری و بهینه سازی در طراحی و فناوری ، AMD توانسته است آنچه را که آنها استخراج می کنند ، استخراج کند. نیاز به روند کار - بدون آن کار ، سام پیش بینی کرده است که AMD می توانست به سختی ۲۰ برابر در هدف بهره وری عملکرد خود برسد. با پیشروی ، AMD قصد دارد تا همچنان در زمینه فن آوری های گره فرآیند پیشرو ، شریک اصلی باشد.

خواندن مرتبط

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

AMD در اهداف 25x20 خود موفق شد: Renoir در سال 2020 از خط عبور می کند

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما