AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM – لپ تاپ استوک

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM

 - لپ تاپ استوک

 

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM

 


سال گذشته متوجه شدیم که AMD برای استخدام مدیر محصول جدید سرب برای "بخش کارگاه" در بازار است. این موقعیت کاملاً متفاوت با PM سرب برای دسک تاپ رده بالا بود ، بنابراین ما حدس زدیم که این در واقع به چه معنی است. امروز ، AMD با معرفی مارک Ryzen Threadripper Pro ، اولین مجموعه محصولات ایستگاه کاری خود را معرفی می کند. با این حال ، باید توجه داشت که این پردازنده ها فقط به عنوان بخشی از سیستم های از پیش ساخته در دسترس خواهند بود و هیچ مادربرد مصرف کننده مربوطه در دسترس نخواهد بود.

گرفتن Threadripper به Pro

مجموعه محصولات AMD از چند نسل سخت افزار Ryzen Pro و Ryzen Mobile Pro را شامل می شود - این پردازنده ها انواع مجهز به ECC را به همراه پشتیبانی شرکتی از امنیت ، قابلیت مدیریت و سازگاری تصویر سیستم عامل ارائه می دهند. بیشتر ما تصور کرده بودیم که در حالی که Ryzen یک نوع Ryzen Pro داشت ، طبیعی ترین نوع Threadripper خط پردازنده سرور AMD EPYC AMD بود. بازار سرور و دسک تاپ / کارگاه ایستاده سطح بالا همیشه از نوع همپوشانی برخوردار بوده و تا این مرحله اگر کاربر به طراحی شبیه به ایستگاه کاری علاقه داشته باشد ، با ECC و اعتبار سنجی نرم افزار ، به EPYC مراجعه کند.

امروز AMD با Ryzen Threadripper Pro در حال تغییر است.

سخت افزار Ryzen Threadripper Pro از ویژگی های آن آینه تک شاخه ای EPYC خواهد بود: هشت کانال حافظه تا DDR4-3200 ، ۱۲۸ خط PCIe 4.0 ، پشتیبانی از RDIMM و LRDIMMs ، پشتیبانی از رمزگذاری حافظه ایمن ، پشتیبانی از قابلیت مدیریت DASH و تصویر سیستم عامل ثبات به عنوان بخشی از برنامه Pro Business Ready AMD.

جایی که Ryzen Threadripper Pro متفاوت است در تنظیمات شمارش / فرکانس / TDP در هسته است.

AMD Ryzen Threadripper Pro
AnandTech هسته پایه
فرک
توربو
فرک
خرده ها TDP درام
۳۹۹۵WX ۶۴/۱۲۸ ۲۷۰۰ ۴۲۰۰ ۸ + ۱ ۲۸۰ W ۸ x DDR4-3200
۳۹۷۵WX ۳۲/۶۴ ۳۵۰۰ ۴۲۰۰ ۴ + ۱ ۲۸۰ W ۸ x DDR4-3200
۳۹۵۵WX ۱۶/۳۲ ۳۹۰۰ ۴۳۰۰ ۲ + ۱ ۲۸۰ W ۸ x DDR4-3200
۳۹۴۵WX ۱۲/۲۴ ۴۰۰۰ ۴۳۰۰ ۲ + ۱ ۲۸۰ W ۸ x DDR4-3200

همچنین در پشتیبانی DRAM تفاوت کمی وجود دارد - TR Pro حداکثر ۲ TB را پشتیبانی می کند ، اما EPYC از ۴ TB پشتیبانی می کند. همه پردازنده های Ryzen Threadripper Pro تنها سوکت هستند.

پردازنده برتر ، ۳۹۹۵WX ، تمام ۶۴ هسته را ارائه می دهد. این فراتر از فراتر از EPYC 7742 (225 ولت ، ۲٫۲۵ گیگاهرتز / ۳٫۴ گیگاهرتز) و حتی ۷H12 (280 W ، ۲٫۶ گیگاهرتز / ۳٫۳ گیگاهرتز) فراتر رفته و با ارائه فرکانس پایه بیشتر در ۲٫۷ گیگاهرتز و فرکانس توربو بسیار بالاتر در ۴٫۲ گیگاهرتز برای ۲۸۰W TDP. ممکن است این پردازنده ها از همان به روزرسانی تولیدی که توسط پردازنده های اخیر Ryzen 3000XT ارائه شده است استفاده کنند تا این فرکانس های بالاتر را هدایت کنند.

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM

 - لپ تاپ استوک

AMD می گوید که تعداد هسته و فرکانس اصلی آن دارای اعتبار ویژه استگاراژها متناسب با انواع مدلهای مختلف صدور مجوز طراحی شده اند ، برای نرم افزاری که دارای مجوز در هر هسته (جایی که مدل های فرکانس بالا توصیه می شود) یا برای هر سوکت (در جایی که هسته های بیشتری توصیه می شود) باشد.

فقط نصب شده

یکی از عناصر جالب TR Pro این است که قرار است فقط یک محصول OEM باشد. این بدان معنی است که علاقه مندان برای به دست آوردن سخت افزار باید با Lenovo یا دیگران صحبت کنند. به نظر می رسد ، Lenovo شریک راه اندازی خانواده TR Pro است ، جایی که به عنوان بخشی از خانواده ThinkStation P620 ارائه می شود. Lenovo P620 خود را در تمامی طعم های مختلف ، با حداکثر ۱ TB DRAM و پردازنده دوگانه RTX 8000 (یا چهار پردازنده گرافیکی RTX 4000) ارائه می دهد.

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM

 - لپ تاپ استوک

P620 Lenovo از سوکت در جهت چرخش برای کمک به جریان هوا استفاده می کند ، اما این امر سوکت را تنها به یک DIMM در هر کانال محدود می کند ، از این رو ما از حافظه حداکثر ۱ TB پشتیبانی می کنیم. این سیستم از نوآوری های ThinkStation Lenovo زیادی مانند فن و درایو قابل جابجایی و موارد دیگر استفاده خواهد کرد.

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM

 - لپ تاپ استوک

هدف با چیزی شبیه به P620 ، دقیقاً مانند هدف EPYC ، جایگزین کردن هر دو تنظیم سوکت تک سطح بالا بلکه جایگزینی نصب های ایستگاه کاری ایستاده سوکت است. Lenovo قرار است نسخه P620 TR Pro را برای قرار دادن هر دو سوکت تک P520 و محصولات سوکت دوگانه P720 قرار دهد.

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM

 - لپ تاپ استوک

ThinkStation P620 از اواخر ماه سپتامبر در دسترس مصرف کنندگان خواهد بود.

در حال حاضر هیچکدام از ارائه دهندگان ایستگاه کاری دیگر OEM در مورد پیشنهادات خود اظهار نظر نکرده اند ، اما با این وجود تا پایان سال می توانم چند پیشنهاد دیگر در بازار را با هدف عمودی های مختلف تصور کنم.

از نظر فنی این سیستم از مادربرد WRX80 استفاده می کند. ممکن است مقاله ای را که من در اوایل سال جاری در ژانویه منتشر کردم به خاطر بیاورید ، که بیان می کند TRX80 ، WRX80 و Intel LGA1159 وجود ندارند. در آن مقاله با تولید کنندگان مادربردهای مصرف کننده سنتی و همچنین یک نصب شده صحبت کردم که هیچکدام از آنها TRX80 یا WRX80 را در نقشه راه خود نداشتند و با همکاری AMD به طور انحصاری با Lenovo برای این خط تولید ، می توانیم ببینیم چرا - مصرف کننده سنتی / تولید کنندگان مادربرد HEDT بخشی از این همکاری نبودند. هیچ مادربرد WRX80 قرار نیست در خرده فروشی فروخته شود و CPU ها نیز به صورت خرده فروشی فروخته نمی شوند.

ما از AMD در این مورد سؤال کردیم ، با توجه به اینکه Ryzen Threadripper Pro در برابر پردازنده های Xeon W-3200 و Xeon W-2200 اینتل قرار گرفته است. برخی از این پردازنده ها به صورت جعبه ای در دسترس هستند و برخی دیگر به عنوان قطعات سینی به مصرف کنندگان فروخته می شوند و تعدادی از مادربردهای تجاری نیز برای هر یک در دسترس است. پاسخ AMD ساده بود - با توجه به خط تولیدشان ، احساس کردند که مناسب برای تولید یک دسته جدید از کالاهای مصرفی در زیر مجموعه خود نیست. برای این منظور ، TR Pro و WRX80 فعلاً فقط OEM هستند. برای هرکسی که علاقه مند است TR Pro به بازار منظم قفسه های خود بیاید ، AMD را مطلع کنید.

رقابت

رقابت اصلی AMD در اینجا خواهد بود که خط کار پردازنده های اینتل است. اگر تا به حال دنبال نکرده اید که اینتل چه کاری انجام می دهد ، نگران نباشید - این یک آشفتگی گیج کننده است. بگذارید آن را به مرحله اجرا کنیم:

  1. قبل از اینکه اینتل Xeon Scalable را راه اندازی کند ، انواع پردازنده E5-2600 خود را به عنوان مدل های "ایستگاه کاری" ، مانند E5-2687W v2 / v3 / v4 ارائه می داد. این سوکت ها با پردازنده های رومیزی سطح بالا Intel و بدون ECC سازگار بودند ، یا می توانند در مادربردهای درجه سرور با اعتبار ECC مورد استفاده قرار گیرند.
  2. پس از این ، اینتل خانواده Xeon W-2100 را که بر روی Skylake ساخته شده بود ، راه اندازی کرد و تا ۱۸ هسته با حافظه چهار کانال ارائه می دهد. اینها در سوکت رومیزی سطح بالا LGA2066 بودند ، اما به مادربردهای ویژه ای نیاز داشتند که از چیپست های مخصوص سرور استفاده می کردند. اینها با انواع Xeon W-2200 ساخته شده در دریاچه Cascade به روز شد.
  3. در کنار این ، اینتل دارای پردازنده ایستگاه کاری Xeon W-3100 و Xeon W-3200 ، برای سوکت LGA3647 ، حافظه شش کانال را فعال کرده و حداکثر ۲۸ هسته را ارائه می دهد. اینتل حتی مدل مخصوص W-3175X را نیز ارائه داد که دارای قابلیت اورکلاک بود.
  4. اکنون امسال ، اینتل با استفاده از سوکت مصرف کننده LGA1200 ، خانواده Xeon W-1200 را به لیست ایستگاه کاری خود اضافه کرد ، اما دوباره با مادربردهایی که دارای یک چیپست فقط سرور هستند نصب شده است. این W-1200 در واقع جایگزین پردازنده های E-2300 می شود ، و خانواده Xeon E در Xeon W بهم پیوسته اند.
  5. مهمتر از همه اینها ، اینتل دارای Xeon Scalable Cascade Lake است که در ایستگاه های کاری نیز مورد استفاده گسترده قرار گرفته است.

استدلال AMD در اینجا این است که TR Pro با تمام پیشنهادات Xeon W اینتل رقابت خواهد کرد. در جایی که اینتل دارای ۸۰+ گزینه مختلف در انواع مختلف سوکت ها است ، AMD تنها چهار مورد را در اختیار دارد که بیشتر بازار را تحت پوشش خود قرار می دهد ، و Ryzen Pro را برای قیمت های پایین ارائه می دهد.

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM

 - لپ تاپ استوک

طبیعتاً AMD معتقد است که آنها برنده هستند و دقیقاً مانند پردازنده های Threadripper 64 هسته ای ۳۹۹۰X در برابر پردازنده های Xeon 8280 دوگانه ، AMD نیز با ۳۹۹۵WX همان کار را انجام داده است:

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM

 - لپ تاپ استوک

نکته مهم این است که AMD MSRP های رسمی را برای پردازنده های جدید خود منتشر نمی کند. از آنجا که این شرکت فقط نصب شده است ، شرکت اعلام کرد ، آنها هیچ قیمتی را منتشر نمی کنند. این امر باعث می شود عملکرد هر دلار مقایسه مقایسه شود.

خلاصه

AMD به عنوان بخشی از سری جدید ThinkStation P620 ، خط تولید جدید Ryzen Threadripper Pro خود را با شریک راه اندازی Lenovo ، راه اندازی می کند. P620 از اواخر ماه سپتامبر عرضه می شود. این پردازنده های جدید فقط به عنوان بخشی از سیستم های پیش ساخته OEM در دسترس خواهند بود ، اما ترکیب هسته / فرکانس بهتری نسبت به خط پردازنده EPYC AMD را در یک نوع سوکت تنها ارائه می دهند.

متأسفانه AMD نمیتواند این پردازنده ها را برای بررسی در مطبوعات قرار دهد ، در عوض اظهار می دارد که باید از Lenovo نمونه P620 را بخواهیم. ما در حال بررسی آن هستیم.

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

AMD Ryzen Threadripper Pro را اعلام می کند: قطعات ایستگاه کاری فقط برای نصب های OEM

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما