Dolby Atmos برای فیلم ها عالی است ، اما صبر کنید تا بشنوید که چه کاری برای موسیقی انجام می دهد – لپ تاپ استوک

Dolby Atmos برای فیلم ها عالی است ، اما صبر کنید تا بشنوید که چه کاری برای موسیقی انجام می دهد – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

Dolby Atmos برای فیلم ها عالی است ، اما صبر کنید تا بشنوید که چه کاری برای موسیقی انجام می دهد

 - لپ تاپ استوک

 

Dolby Atmos برای فیلم ها عالی است ، اما صبر کنید تا بشنوید که چه کاری برای موسیقی انجام می دهد

 


CES یکی از بزرگترین ، جالبترین و پرمخاطب ترین نمایشگاه های تجاری موجود است. نوآوری های جدید پیشگام است ، رهبران جدید تاج گذاری کرده اند و هیجان انگیزترین فناوری جهان بسیار نزدیک است که قابل لمس باشد. اما برای یک روزنامه نگار روی صحنه در این نمایش می تواند خسته کننده ، استرس زا و مهمتر از همه کثیف باشد. ۱۸۰،۰۰۰ gawkers (و همه بیماری هایی که با آنها به وجود می آید) را به یک سالن جلسات شکوهمند برسانید ، و شما دستور تهیه یک بیوژارد را دریافت کرده اید.

با این حال ، در حال حاضر ، من لبخندی به چهره ام ۱۰ مایل عرض دارم. به این دلیل است که من در یک سالن عقب در کازینو شاد وین در حال گوش دادن به Dolby Atmos Music هستم. قبل از من چندین آهنگ کلاسیک را با استفاده از قالب صوتی سه بعدی این شرکت که امیدوار است موسیقی استریو را ارتقا دهد ، مجدداً تنظیم کردم. از این گذشته ، آنها در اسپیکرهای هوشمند یا تقریباً از طریق هدفون پخش نمی شوند ، بلکه در سیستم صوتی واقعی Atomos واقعاً از Focal استقبال می کنند. و این افتخار است

Dolby Atmos برای فیلم ها عالی است ، اما صبر کنید تا بشنوید که چه کاری برای موسیقی انجام می دهد

 - لپ تاپ استوک

از صندلی من روی نیمکت چرمی خرد شده در غرفه Dolby ، من می شنوم آواز شاهزاده همه جا در اطراف من است وقتی کبوترها گریه می کنند، در مرکز The Weeknd و Daft Punk قرار بگیرید احساس آمدن، و حتی چرخش جدید و همهجانبه ای بر روی کنی راجرز کشف کنید قمارباز.

اما اوج تجربه ، بدون شک ، موشک مرد. گیتارهای کشویی مانند نوارهای جت جریان در سقف به بالای سر تعظیم می کنند. آوازهای پس زمینه مانند من شفق قطبی اطراف من متورم می شوند. و شرکت کنندگان در رویداد غیررسمی Dolby در داخل اتاق مانند مگسها به شعله صوتی داخل اتاق می روند.

در حالی که کلاسیک ستاره دار به سمت کر سرایت می کند و به بیرون با هر عنصر ساز جدیدی روبرو می شود ، ناگهان متوجه چیزی نسبتاً شگفت انگیز می شوم: دالبی اتموس نسبت به فیلم برای موسیقی موسیقی تر ، خلاق تر و تأثیرگذارتر است. موسیقی سه بعدی (یا حداقل باید باشد) آینده فرم هنری است.

عصر موسیقی بعدی؟

وقتی فکرش را می کنید حس می کند. با من اشتباه نکنید ، فیلم ها وقتی اوج صحنه های اکشن در اوتوس غوطه ور هستند ، درخشان هستند. نشستن در یک تئاتر در حالی که فضاپیماهای ناپایدار و یا انفجارهای طاقت فرسا از پشت سر هم طنین انداز هستند همیشه هیجان انگیز است. اما اکثر فیلم ها - حتی اکثر آب نبات های بسته بندی شده اکشن - گفتگو هستند. ما در حال گوش دادن به بازیگران داستان خود هستیم. و گفت و گو ، به طور دائم جبهه و مرکز ، فرصت زیادی برای مجوز خلاق نمی دهد.

من در چرخش سعادت Atmos Music گم شده ام. و زندگی خوب است

موسیقی ، هرچند - به خصوص موسیقی بسیار غنی - در برابر چنین محدودیت هایی تعظیم نمی کند. بله ، آوازها اغلب یک عنصر کلیدی برای بیشتر موسیقی پاپ است که می شنویم و همچنین معمولاً جلو و مرکز هستند. اما تقریباً هر آهنگ ضبط شده از چندین (اغلب ده ها) عنصر ساز ساخته شده است که همگی دائماً در جریان هستند. و ما تازه در حال درک کامل آن هستیم که چه اتفاقی می افتد وقتی این عناصر در مرحله صدا نیمکره رها شوند.

هرچه هنرمند و محتوا خلاق تر باشند ، امکانات جذاب تر می شوند. به عنوان مثال ، دالبی به من گفت که آهنگ جدید Atmos Music Beck ، بهشت هفتماز قالب Atmos Music دالبی به شکلی نسبتاً غیرمستقیم استفاده کرد و آوازهای موجود در قسمت پشت محوطه ، طبل های جلویی و گیتارهای چرخان را با هم مخلوط کرد. Atmos Music ، و معاصران آن مانند صوتی ۳۶۰ واقعیت جدید سونی ، بوم کاملاً جدیدی را برای نقاشی ارائه می دهند.

یک جاده طولانی در پیش است

در کمال تعجب در عصر قالب های صوتی سه بعدی ، نسخه ی نمایشی CES 2020 در حال حاضر یک درمان نادر است. با وجود این واقعیت که سیستم های صوتی Dolby Atmos امروزه در همه جا وجود دارد - با تشکر از هیچ بخش کوچکی از مجموعه های متنوعی از صداهای نسبتاً مقرون به صرفه - قالب موسیقی در حال ظهور کار دشواری است. در حالی که کسانی که دارای تنظیمات Atmos در خانه هستند می توانند آن را از چند فیلم عجیب در Blu-ray تهیه کنند ، اما تنها راه پخش آن در حال حاضر بیش از بلندگوهای هوشمند Amazon Echo است. و در حالی که این یک شروع جالب است ، این جایگزینی برای نمایش بزرگ نیست.

Dolby Atmos برای فیلم ها عالی است ، اما صبر کنید تا بشنوید که چه کاری برای موسیقی انجام می دهد

 - لپ تاپ استوک
جان ولاسکو / روندهای دیجیتال

گفتنی است ، Atmos Music در جبهه های مختلف در حال حرکت است. دو مورد از چهار برچسب بزرگ ، از جمله Universal و Warner Music ، متعهد شده اند تا با استفاده از فناوری Atmos Music ، موسیقی (و ریمیکس کردن) موسیقی را با هم مخلوط کنند.

و گرچه به نظر می رسد پیشرفت نسبت به همتای سینمایی Atmos Music با سرعت یخچال و فریزر حرکت می کند ، گیلز بیکر ، SVP SVP of Consumer Entertainment ، گیم بیکر ، به من می گوید که همراه با این مشارکت های برچسب ، این قالب به طرز چشمگیری توسط بزرگترین نامهای موسیقی پذیرفته شده است.

مهندسینی مانند جیلز مارتین (مهندس ابی ریو و فرزند جورج مارتین) و گرگ پنی که با التون جان همکاری دارند ، پا را به جلو پریدند تا در قالب قرار بگیرند. دالبی می گوید که هنرمندان با نام های بزرگ ، از جمله لیزو ، کولدپلی ، و بسیاری دیگر ، به لطف آزادی که به آنها می دهد تا فرم هنری خود را ابراز کنند ، ستایش های این قالب را می خوانند. وقتی می توانید با ضبط های خود تقریباً کاری انجام دهید ، همه چیز را تغییر می دهد.

با این حال ، در حالی که هیجان ممکن است رو به رشد باشد ، موانع هنوز هم زیاد است. هر آهنگ باید با استفاده از روش هایی که هنوز در استودیوهای حرفه ای اتخاذ نشده اند ، مخلوط شوند (یا دوباره بکشند). جنگ های میان دالبی ، سونی و دیگران احتمالاً سرعت پذیرش را متوقف می کنند.

و مهمترین آن ، عدم وجود یک راه مناسب برای مخاطبان گسترده تر برای دریافت موسیقی و پخش مجدد آن وجود دارد. در حالی که خدمات کوچکتری مانند Amazon Music و Tidal در حال پرواز هستند ، دو بازیکن بزرگ ایالات متحده ، Spotify و اپل ، هیچ نشانه ای از پیوستن به مهمانی موسیقی ۳D ندارند. شاید این بزرگترین دست انداز سرعت است که باید قبل از شروع موسیقی سه بعدی بر روی آن غلبه کنید.

با این حال ، در حال حاضر همه به نظر می رسد برای یک روز دیگر شک و تردیدهای دور است. من در چرخش سعادت Atmos Music گم شده ام. و زندگی خوب است.

توصیه های ویراستاران

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

Dolby Atmos برای فیلم ها عالی است ، اما صبر کنید تا بشنوید که چه کاری برای موسیقی انجام می دهد

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما