FPGA های ۷nm آینده Intel برای استفاده از Foveros 3D Stacking – لپ تاپ استوک

FPGA های ۷nm آینده Intel برای استفاده از Foveros 3D Stacking – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

FPGA های 7nm آینده Intel برای استفاده از Foveros 3D Stacking

 - لپ تاپ استوک

 

FPGA های ۷nm آینده Intel برای استفاده از Foveros 3D Stacking

 


به گفته اینتل ، یکی از زمینه های اصلی جنگ محصولات نیمه هادی پیشرو در آینده در فناوری بسته بندی خواهد بود: قادر به ادغام چندین عنصر سیلیکون بر روی همان پکیج با پهنای باند بالا و اتصالات کم مصرف ، به گفته اینتل خواهد بود. جنبه های عملکرد قانون مور به دهه آینده. اینتل دارای سه بخش جدید به سبد بسته بندی پیشرفته خود است: EMIB ، Foveros و ODI. در روز معماری Intel در روز ۲۰۲۰ ، ما آموخته ایم که نسل بعدی محصولات FPGA اینتل ، که بر روی فرآیند تولید ۷nm در آینده اینتل ساخته شده اند ، EMIB را از نسل فعلی خود و همچنین Fackos 3D stacking ادغام می کند.

EMIB ، یا Embedded Multi-Die Interconnect Bridge ، در واقع مقداری سیلیکون است که درون یک بستر PCB تعبیه شده است و به یک سیلیکون اجازه می دهد تا به روشی بسیار متراکم به آن متصل شود. دو بیت سیلیکون می تواند به یک EMIB واحد متصل شود ، و این امکان را برای اتصال سریع و کم نقطه به نقطه برق فراهم می کند. ما EMIB را در استفاده از Kaby Lake-G ، Stratix 10 GX 10M FPGAs و برای تغییرات بعدی Intel's Xه نمونه کارها گرافیکی ، مانند Ponte Vecchio و Xه-پرس اینتل همچنین نسخه رایگان حق امتیاز از EMIB با نام AIB را منتشر کرده است که مسیر ارتقاء نسل خود را برای استفاده در صنعت گسترده تر دارد.

Foveros فن آوری انباشته سه بعدی سازگار با اینتل است که به دو بیت سیلیکون اجازه می دهد تا دوباره در یک پهنای باند بالا و قدرت کم ، به یکدیگر متصل شوند. Foveros در حال حاضر در پردازنده موبایل اینتل لاینفیلد Intel مورد استفاده قرار می گیرد و برای محصولات بعدی مانند Ponte Vecchio اعلام شده است. اکنون یک مورد دیگر برای اضافه کردن به آن لیست داریم: FPGA.

FPGA های 7nm آینده Intel برای استفاده از Foveros 3D Stacking

 - لپ تاپ استوک

هیچ جزئیات مشخصی درباره FPGA های نسل بعدی وجود ندارد ، جدای از روند ۷ نانومتری اینتل و بر روی پایه ای که حاوی اتصالات HBM IO و DDR باشد ، قرار داده نمی شود. من فرض می کنم که هدف در اینجا وجود یک پایه مشترک برای تعدادی از اندازه های FPGA است ، و سپس انواع مختلفی از FPGA 7nm می تواند بر اساس نیاز مشتری در بالا جمع شود ، یا بر اساس تولید ممکن است به دلیل بازده یا هزینه یا چنین مواردی باشد. . از نظر فنی اینتل هر محصولی را با EMIB و Foveros به عنوان 'Co-EMIB' فراخوانی می کند ، و این تحت این نامگذاری قرار می گیرد. یکی از عناصر جدیدی که FPGA های ۷ نانومتری به آن دسترسی پیدا خواهند کرد ، یک ماژول فرستنده فرستنده ۲۲۴G PAM4 جدید است که اینتل در حال حاضر در حال تنظیم و اعتبارسنجی است.

دقیقاً مشخص نیست که این FPGA های ۷ نانومتری جدید چه زمانی راه اندازی می شوند - عرشه های کشویی خود اینتل نقشه راه را نشان می دهد که در آن ۱۰ نانومتر فعلی Agilex FPGA محصولات اصلی برای ۲۰۲۱/۲۰۲۲ هستند ، بنابراین شاید ما به دنبال این ۲۰۲۳ یا بعد هستیم. آنها به اندازه کافی دور هستند که اینتل آن را در نقشه راه زیر ندارد:

FPGA های 7nm آینده Intel برای استفاده از Foveros 3D Stacking

 - لپ تاپ استوک

کلمه ای در مورد ODI یا ارتباطات بین المللی Omni-Directional. هنگامی که یک تراشه با Foveros ساخته شده است ، تراشه محاسباتی با قدرت بالا اغلب به دلایل حرارتی باید در بالای صفحه باشد ، اما قدرت آن تراشه محاسباتی باید برای رسیدن به محاسبات از طریق تراشه پایه حرکت کند. همچنین این بدان معنی است که تراشه های بالاتر از نمونه های زیر آن کوچکتر هستند. ODI این مسئله را حل می کند ، اجازه می دهد تا تراشه بالای آن به صورت لبه دار آویزان شود ، به گونه ای که اتصالات برق از بستر پایه مستقیماً به صورت محاسبه افزایش یابد. اگر اتصالات برق کافی وجود داشته باشد ، این اتصالات همچنین می توانند اتصالات داده با پهنای باند باشند. این باعث افزایش مزیت در یکپارچگی سیگنال می شود ، اما در ساخت و چیدمان نیز عوارض ایجاد می کند.

FPGA های 7nm آینده Intel برای استفاده از Foveros 3D Stacking

 - لپ تاپ استوک

ما انتظار داریم ODI بیشتر در فضای کوچک مرده استفاده شود ، شاید در نسل های بعدی از طرح های نوع "Lakefield" ، نه در FPGA.

خواندن مرتبط:

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

FPGA های 7nm آینده Intel برای استفاده از Foveros 3D Stacking

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما