Intel اعلام کرد ۱۰th Genet Comet Lake vPro: همه چیپست های سری ۴۰۰ پشتیبانی می شوند – لپ تاپ استوک

Intel اعلام کرد ۱۰th Genet Comet Lake vPro: همه چیپست های سری ۴۰۰ پشتیبانی می شوند – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

Intel اعلام کرد 10th Genet Comet Lake vPro: همه چیپست های سری 400 پشتیبانی می شوند

 - لپ تاپ استوک

 

Intel اعلام کرد ۱۰th Genet Comet Lake vPro: همه چیپست های سری ۴۰۰ پشتیبانی می شوند

 


با هر راه اندازی پردازنده های دسکتاپ ، اینتل به طور معمول آن را با مجموعه ای از قطعات فعال شده با vPro دنبال می کند تا این شرکت بتواند از طریق شرکای خود برای مشتریان شغلی راهکارهایی ارائه دهد که به سطوح بیشتری از قابلیت مدیریت و امنیت نیاز دارند. این همه بخشی از SIPP اینتل است (برنامه بسترهای نرم افزاری IT) با ویژگیهای امنیتی مانند سخت افزار سپر Intel و قابلیت مدیریت هر چند دستیار مدیریت Intpoint Endpoint. سخت افزار جدید حداکثر ۱۰ هسته در دسک تاپ و ۸ هسته در موبایل ارائه می دهد. یکی از قسمت های جالب این اعلامیه این است که وقتی از آنها سؤال شد ، اینتل اظهار داشت که از چیپست های ۴۰۰ سری پشتیبانی خواهد شد. وقتی درخواست تأیید شد ، اینتل این خط را تکرار کرد ، نشان می دهد که vPro اکنون فراتر از پشتیبانی مادربرد سنتی Qx70 و تغییر اساسی در الگوی vPro اینتل است.

جدید ۱۰ اینتلهفتم پردازنده های Gen Comet Lake vPro در سه نوع طعم وجود دارد: موبایل ، دسکتاپ و ایستگاه کاری ، که دومی بخشی از اعلامیه دیگر برای امروز ، راه اندازی خانواده جدید Xeon W-1200 است. تمام این پردازنده ها با قلب دارای همان سیلیکون Comet Lake هستند که در ۱۰ مورد دیگر دیده شده استهفتم خطوط تولید ژن برای مصرف کنندگان ، با این وجود ویژگی های مختلف دیگری که در آن قسمت ها غیرفعال شده اند ، در اینجا فعال شده اند. در گذشته اینتل برای پردازنده ها خطوط جداگانه SKU ارائه می داد ، اما اکنون به آنها یک و یک نام داده می شوند. برای تعیین اینکه آیا این محصول از آن برخوردار است ، مشتریان باید در جستجوی "پشتیبانی اینتل vPro پشتیبانی" ذکر شده در توضیحات محصول باشند.

با شروع پردازنده های موبایل ، بیشتر اینها کلاس سری H هستند ، به معنی ۴۵ W ، اما تعداد کمی از آنها نیز ۱۵ W خواهد بود.

Intel 10th Gen Comet Lake vPro
پردازنده های موبایل
AnandTech هسته پایه
فرک
توربو
TB2
توربو
TB3
توربو
TVB
TDP IGP
سری H
i9-10855H ۸C / 16T ۲٫۴ ۵٫۳؟ ؟ ؟ ۴۵ وات ۶۳۰
i7-10875H ۸C / 16T ۲٫۳ ۵٫۱؟ ؟ ؟ ۴۵ وات ۶۳۰
i7-10850H ۶C / 12T ۲٫۷ ۵٫۱؟ ؟ ؟ ۴۵ وات ۶۳۰
i5-10400H ۴C / 8T ۲٫۶ ۴٫۶؟ ؟ ؟ ۴۵ وات ۶۳۰
W-10885M ۸C / 16T ۲٫۴ ۵٫۳؟ ؟ ؟ ۴۵ وات ۶۳۰
W-10855M ۶C / 12T ۲٫۸ ۵٫۱؟ ؟ ؟ ۴۵ وات ۶۳۰
سری U
i7-10810U ۶C / 12T ۱٫۱ ۴٫۹؟ ؟ ؟ ۱۵ ولت ۶۳۰
i7-10610U ۴C / 8T ۱٫۸ ۴٫۹؟ ؟ ؟ ۱۵ ولت ۶۳۰
i5-10310U ۴C / 8T ۱٫۷ ۴٫۴؟ ؟ ؟ ۱۵ ولت ۶۳۰

ما هنوز منتظر اطلاعات اضافی هستیم که در توجیهات ما ارائه نشده است ، با این وجود این CPU ها از ویژگی های مشابهی با همتایان مصرف کننده پشتیبانی می کنند ، از جمله افزودنیهای اضافی vPro.

در دسک تاپ تعجب می کنیم:

Intel 10th Gen Comet Lake vPro
پردازنده های دسک تاپ
AnandTech هسته پایه
فرک
TB2
۱C
TB2
nT
TB3
۱C
TVB
۱C
TVB
nT
TDP IGP
Core i9 با vPro
i9-10900K ۱۰C / 20T ۳٫۷ ۵٫۱ ۴٫۸ ۵٫۲ ۵٫۳ ۴٫۹ ۱۲۵ ۶۳۰
i9-10900 ۱۰C / 20T ۲٫۸ ۵٫۰ ۴٫۵ ۵٫۱ ۵٫۲ ۴٫۶ ۶۵ ۶۳۰
i9-10900T ۱۰C / 20T ۱٫۹ ۴٫۵ ۳٫۷ ۴٫۶ - - ۳۵ ۶۳۰
Core i7 با vPro
i7-10700K ۸C / 16T ۳٫۸ ۵٫۰ ۴٫۷ ۵٫۱ - - ۱۲۵ ۶۳۰
i7-10700 ۸C / 16T ۲٫۹ ۴٫۷ ۴٫۶ ۴٫۸ - - ۶۵ ۶۳۰
i7-10700T ۸C / 16T ۲٫۰ ۴٫۴ ۳٫۷ ۴٫۵ - - ۳۵ ۶۳۰
Core i5 با vPro
i5-10600K ۶/۱۲ ۴٫۱ ۴٫۸ ۴٫۵ - - - ۱۲۵ ۶۳۰
i5-10600 ۶/۱۲ ۳٫۳ ۴٫۸ ۴٫۴ - - - ۶۵ ۶۳۰
i5-10600T ۶/۱۲ ۲٫۴ ۴٫۰ ۳٫۷ - - - ۳۵ ۶۳۰
i5-10500 ۶/۱۲ ۳٫۱ ۴٫۵ ۴٫۲ - - - ۶۵ ۶۳۰
i5-10500T ۶/۱۲ ۲٫۳ ۳٫۸ ۳٫۵ - - - ۳۵ ۶۳۰

نسخه های vPro از همه پردازنده های اصلی وجود خواهد داشت ، و همه آنها دارای گرافیک یکپارچه هستند. علامت سوال بزرگ این واقعیت است که تمام نسخه های CP از CP پشتیبانی می شوند ، اما وقتی از آنها سؤال شود که چرا اینها پشتیبانی می شوند یا در مورد اورکلاک شدن هستند ، Intel به نظر می رسد سردرگم و متناقض باشد ، و بیان داشت که اورکلاک در این CPU ها نیست. ما مطمئن نیستیم که آیا یک ترکیب ارتباطی در آنجا وجود دارد یا اینکه این یک مشکل چیپست است که اگر همه چیپست های ۴۰۰ سری در اینجا پشتیبانی شوند ، احتمالاً اورکلاک نیز همینطور است.

شایان ذکر است که هیچ چیزی زیر i5 برای vPro پشتیبانی نمی شود. در گذشته اینتل این واقعیت را تصویب کرد که هر چیزی i3 و پایین تر عملکرد کافی برای مشتری vPro ارائه نمی داد. با این حال ، در گذشته برای این محصولات ، vPro در پردازنده های چهار هسته ای قرار داشت که برای این نسل Core i3 خواهد بود. بنابراین این واقعیت که پشتیبانی Core i3 در اینجا پشتیبانی نمی شود به این معنی است که اظهار نظرهای ارائه شده در سالهای گذشته شاید دلیل دقیق پشتیبانی نکردن i3 در آن زمان نبوده است ، و امروز پشتیبانی نمی شود.

آخرین بخش پردازنده های پشتیبانی شده ، قسمت های جدید کارگاه خانوادگی W-1200 هستند:

Intel 10th Gen Comet Lake vPro
ایستگاه کاری
AnandTech هسته پایه
فرک
TB2
۱C
TB2
nT
TB3
۱C
TVB
۱C
TVB
nT
TDP IGP
Core i9
W-1290P ۱۰C / 20T ۳٫۷ ؟ ۴٫۸ ۵٫۲ ۵٫۳ ۴٫۹ ۱۲۵ P630
W-1290 ۱۰C / 20T ۳٫۲ ؟ ۴٫۶ ۵٫۱ ۵٫۲ ۴٫۷ ۸۰ P630
W-1290T ۱۰C / 20T ۱٫۹ ؟ ۳٫۸ ۴٫۷ - - ۳۵ P630
W-1270P ۸C / 16T ۳٫۸ ؟ ۴٫۷ ۵٫۱ - - ۱۲۵ P630
W-1270 ۸C / 16T ۳٫۴ ؟ ۴٫۷ ۵٫۰ - - ۸۰ P630
W-1250P ۶C / 12T ۴٫۱ ؟ ۴٫۵ - - - ۱۲۵ P630
W-1250 ۶C / 12T ۳٫۳ ؟ ۴٫۴ - - - ۸۰ P630

اینتل واقعاً چیزهای زیادی در مورد اینها نگفته است ، اما ما آنها را در یک بخش خبری متفاوت خواهیم نوشت. اینها از مادربردهای W480 استفاده می کنند و با مادربردهای مصرفی Z490 ناسازگار هستند.

Intel اعلام کرد 10th Genet Comet Lake vPro: همه چیپست های سری 400 پشتیبانی می شوند

 - لپ تاپ استوک

اینتل اعلام کرده است که به عنوان بخشی از به روزرسانی های vPro این نسل ، آنها با مایکروسافت همکاری کرده اند تا بینش اداری و امنیتی بیشتری نسبت به سیستم هایی که قدرت دارند ارائه دهند. این شامل الگوریتم های تشخیص سرعت بخش AI است که برای تشخیص حملات به مناطق امن بر روی GPU اجرا می شوند. این همچنین به معنای برگشت یک بایوس به نسخه غیرقابل انعطاف است و از این سؤال که چه اتفاقی می افتد اگر BIOS برگشتی همان نقص را داشته باشد ، اینتل اظهار داشت که عناصر محافظ سخت افزاری جدید ، که زیر حلقه ۰ کار می کنند ، قادر به غیرفعال کردن بخش هایی از هسته ای که می توان مورد حمله قرار گرفت.

پشتیبانی چیپست: همه چیپست های سری ۴۰۰ (؟)

یکی از سؤالاتی که در حال حاضر به آن پاسخ داده نشده است ، پشتیبانی از چیپست است. از نظر تاریخی vPro نیاز به پشتیبانی از یک چیپست سری Q خاص یا چیپست ایستگاه کاری / سرور دارد. برای این پرتاب ، اینتل هیچ اطلاعی در مورد چیپست های سری Q جدید اعلام نکرده است ، بنابراین وقتی از ما پرسیده شد که چه چیپست هایی پشتیبانی می شوند ، به ما ساده گفت: چیپست های سری ۴۰۰٫ در مواد همراه این نمودار به ما داده شد:

Intel اعلام کرد 10th Genet Comet Lake vPro: همه چیپست های سری 400 پشتیبانی می شوند

 - لپ تاپ استوک

اشاره ای به چیپست Q470 نیست ، بنابراین در این مرحله فرض می کنیم که اینتل در واقع به معنای پشتیبانی از چیپست های ۴۰۰ سری است. این تغییر پارادایم است ، شاید برای فعال کردن vPro به یک بازار گسترده تر بلکه همچنین امکان پشتیبانی گسترده ای از لوازم جانبی مختلف را فراهم کند.

(شایان ذکر است که Thunderbolt 3 در اینجا هنوز هم به پشتیبانی از کنترلر اضافی احتیاج دارد (مانند سایر دستگاه های متصل به PCIe) ، و پشتیبانی Wi-Fi 6 CNVI همچنین به OEM نیاز دارد تا ماژول CRF اضافی اینتل را خریداری کند.))

پروژه آتنا

اینتل همچنین اعلام کرد که قطعات vPro آن با استانداردهای پروژه آتنا که با شرکای خود پیاده سازی می کنند سازگار است. وقتی از این سؤال پرسید که چه شرکای شرکت کنند ، اینتل اظهار داشت که منتظر اعلام شرکا هستند. نکته جالب این اطلاعیه و توجیه ما این است که اینتل واقعاً هیچ یک از شرکای vPro خود را ، حتی به طور کلانی به اسم ، ذکر نکرده است یا به نقل از آنچه شرکا در مورد ویژگی های اینتل فکر می کنند ، نیست.

حرف آخر در مورد ۱۰ اینتلهفتم Gen Comet Lake vPro خط این است که اینتل امروز آن را اعلام می کند ، و ما می توانیم برخی جزئیات را به شما بگوییم ، با این حال برنامه دقیق راه اندازی یا شرکای راه اندازی آن ناشناخته است.

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

Intel اعلام کرد 10th Genet Comet Lake vPro: همه چیپست های سری 400 پشتیبانی می شوند

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما