Intel Cuts 2nd Gen & # 039؛ Memory Extended & # 039؛ قیمت های مقرون به صرفه Xeon – لپ تاپ استوک

Intel Cuts 2nd Gen & # 039؛ Memory Extended & # 039؛ قیمت های مقرون به صرفه Xeon – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

Intel Cuts 2nd Gen & # 039؛ Memory Extended & # 039؛ قیمت های مقرون به صرفه Xeon

 - لپ تاپ استوک

 

Intel Cuts 2nd Gen & # 039؛ Memory Extended & # 039؛ قیمت های مقرون به صرفه Xeon

 


امروز اینتل به طور رسمی شروع به قطع محصول از CPU های مقیاس پذیر Xeon مقیاس پذیر حافظه متوسط ​​M خواهد کرد. اینتل به دلیل بازخورد مشتری و آمار فروش ، آن را به نفع پشته محصول تلقی کرده است: فقط دو پیکربندی حافظه (۱٫۵TB و ۴٫۵TB) باقی خواهند ماند. در کنار این تغییر ، قیمت بسیار نادر کاهش می یابد: نسخه های پیکربندی حافظه بالا ، پردازنده های L ، قیمت های جدیدی برای مطابقت با قیمت پیکربندی حافظه متوسط ​​قدیمی ارائه می شوند.

خانواده استاندارد مبتنی بر اینتل Cascade Lake مبتنی بر Xeon Scalable در زمان راه اندازی شامل ۵۵ مدل بودند ، از Xeon Bronze شش هسته ای ۳۲۰۴ با قیمت ۲۱۳ دلار ، در کل تا Xeon Platinum 8280L 28 هسته ای با ۱۷۹۰۶ دلار. اکثر این مدل ها "استاندارد" و بدون پیشوند حرف هستند. این نشانگر پشتیبانی از حداکثر ۱٫۵ TB حافظه است. هفت CPU به سه مدل تقسیم شده اند: حافظه استاندارد (۱٫۵ TB) ، حافظه متوسط ​​(۲ TB ، ۳۰۰۰ ~ دلار حق بیمه) و حافظه بالا (۴٫۵ TB ، ۷۰۰۰ دلار حق بیمه). این ظرفیت های حافظه شامل استفاده از Optane است. اخطار قطع محصول اینتل اساساً روند پایان عمر را برای پردازنده های حافظه متوسط ​​شروع می کند.

استدلال اینتل برای انجام این کار در جبهه های مختلف می آید. اولا ، به نظر نمی رسد که این پردازنده های M در بین مجتمع های سیستم اینتل محبوب باشند. مبنای مشتری برای نصب شده یا نسخه های معمولی را با پشتیبانی از حافظه عادی به دست آورده و در هر پردازنده ۳ کیلو دلار پوند صرفه جویی کرده است ، یا برای پشتیبانی از حافظه بزرگ چربی رفته ، ۷ کیلو دلار اضافی را خرج کرده است ، و سپس فهمید که DRAM / Optane بیش از هزینه دارد به هر حال CPU ، بنابراین ارزش پرش داشت. دلیل دوم اخطار قطع محصول در اصل ساده سازی پشته محصول است. اینتل قبلاً برخی از CPU ها را لغو کرده است ، اما آن را در انتهای دیگر نیز تمدید کرده است ، اما پیگیری انواع سوکت های ۵۵ پوندی کمی آشفته است. این تغییر حداقل عدد هفت را کاهش می دهد.

نکته جالب در اینجا اینست که اینتل نیز قصد دارد این قطع محصول را با کاهش قیمت جفت کند. تمام پردازنده های حافظه بزرگ قبلی به همان قیمت پردازنده های حافظه متوسط ​​پایین می روند. این بدان معناست که در حال حاضر حق بیمه فقط برای پشتیبانی از حافظه گسترده تر به ۳ کیلو دلار کاهش می یابد. بهترین نمونه آن با سری Xeon Platinum 8280 است. ۸۲۸۰ معمولی دارای قیمت سینی ۱۰۰۰۹ دلار است ، در حالی که ۸۲۸۰M دارای قیمت سینی ۱۳۰۱۲ دلار و ۸۲۸۰L دارای قیمت سینی ۱۷۹۰۶ دلار بود. ۸۲۸۰M ناپدید می شود و ۸۲۸۰L قیمت جدید آن ۱۳۰۱۲ دلار خواهد بود.

کاهش قیمت برای نسل دوم اینتل
خانواده مقیاس پذیر Xeon (دریاچه آبشار)
هسته پایه
فرک
توربو
فرک
L3
حافظه نهان
TDP
(W)
هواپیما قیمت
Xeon Platinum 8200
۸۲۸۰ ل ۲۸ ۲٫۷ ۴٫۰ ۳۸٫۵۰ ۲۰۵ آره ۱۷۹۰۶ دلار تا ۱۳۰۱۲ دلار
۸۲۷۶ ل ۲۸ ۲٫۲ ۴٫۰ ۳۸٫۵۰ ۱۶۵ آره ۱۶۶۱۶ دلار تا ۱۱۷۲۲ دلار
۸۲۶۰ ل ۲۴ ۲٫۴ ۳٫۹ ۲۵٫۷۵ ۱۶۵ آره ۱۲۵۹۹ دلار تا ۷۷۰۵ دلار
۸۲۵۳ ل ۱۶ ۲٫۲ ۳٫۰ ۳۵٫۷۵ ۱۶۵ آره ؟ به ؟
Xeon Gold 6200
۶۲۴۰ ل ۱۸ ۲٫۶ ۳٫۹ ۲۴٫۷۵ ۱۵۰ آره ۱۰۳۴۲ دلار تا ۵۴۴۸ دلار
۶۲۳۸ ل ۲۲ ۲٫۱ ۳٫۷ ۳۰٫۲۵ ۱۴۰ آره ؟ به ۵۶۱۵ دلار
Xeon Gold 5200
۵۲۱۵ ل ۱۰ ۲٫۵ ۳٫۴ ۱۶٫۵۰ ۸۵ آره ۹۱۱۹ دلار تا ۴۲۲۴ دلار

متأسفانه کاربرانی که قبلاً روی پردازنده های M و L سرمایه گذاری کرده اند ، هیچ گونه مزیتی را مشاهده نمی کنند. اگر یک پردازنده M غیر کاربردی شود ، در صورت جایگزینی به منبع نصب شده بستگی دارد. اگر کاربر قبلاً دلار بالایی را برای نسخه L خرج کرده باشد ، بعید است که بازپرداخت دریافت کند. مشتریانی که پردازنده های L را خریداری کرده اند ، از نظر متن ، احتمالاً HPC و مشاغل پایگاه داده های بزرگ هستند.

خط رسمی اینتل در این مورد به شرح زیر است:

پردازنده های نسل دوم Xeon ما مقیاس پذیر سریعترین خانواده پردازنده Xeon راپل را معرفی می کنند. مشتری ما به دلیل عملکرد فوق العاده ای که این سیستم عامل در بار کاری واقعی خود ارائه می دهد ، انتخاب Xeon را ادامه می دهد. ما در حال تکمیل ارائه حافظه گسترده بر روی سیستم عامل بر اساس بازخورد مشتری هستیم. این تغییرات ، ارائه حافظه گسترده ما را ساده تر کرده و ارزش بیشتری را به مشتریان ما ارائه می دهند.

شایان ذکر است که سری M هنوز در خانواده Xeon W زندگی می کند. به عنوان مثال Xeon W-3275 از ۱ TB DRAM پشتیبانی می کند ، در حالی که W-3275M از ۲TB پشتیبانی می کند. هیچ مدل W-3275L وجود ندارد ، اما امیدوارم اگر Intel تصمیم بگیرد از پردازنده های ایستگاه کاری پشتیبانی کند ، همانطور که در گذشته وعده داده بود ، پشتیبانی از Optane را آغاز کند.

اینتل به ما گفته است که به روزرسانی در لیست های رسمی قیمت گذاری آن به صورت آنلاین باید طی چند روز آینده اتفاق بیفتد.

خواندن مرتبط

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

Intel Cuts 2nd Gen & # 039؛ Memory Extended & # 039؛ قیمت های مقرون به صرفه Xeon

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما