Micron: تولید انبوه تراشه های ۱۶ گیگابایتی DDR4 و LPDDR4X با استفاده از فناوری ۱z nm – لپ تاپ استوک

Micron: تولید انبوه تراشه های ۱۶ گیگابایتی DDR4 و LPDDR4X با استفاده از فناوری ۱z nm – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

Micron: تولید انبوه تراشه های 16 گیگابایتی DDR4 و LPDDR4X با استفاده از فناوری 1z nm

 - لپ تاپ استوک

 

Micron: تولید انبوه تراشه های ۱۶ گیگابایتی DDR4 و LPDDR4X با استفاده از فناوری ۱z nm

 


میکرون روز پنجشنبه اعلام کرد که تولید حجم تراشه های حافظه را با استفاده از ۳ مورد خود آغاز کرده استراد فن آوری ساخت کلاس ۱۰ نانومتر (به عنوان ۱Z nm نیز شناخته می شود). اولین DRAM هایی که با استفاده از فرآیند میکرون ۱Z نانومتر ساخته می شوند ، ۱۶ دستگاه یک گیگابایتی DDR4 و LPDDR4X یکپارچه است که انتظار می رود Micron نمونه کارهای خود را با گذشت زمان گسترش دهد.

میکرون ۳راد فرآیند تولید کلاس ۱۰ نانومتر (۱Z nm) برای DRAM به این شرکت اجازه می دهد تا چگالی بیت را افزایش دهد ، عملکرد را بالا ببرد و مصرف انرژی کمتری از تراشه های DRAM خود را نسبت به ۲ خود داشته باشد.دوم فن آوری کلاس ۱۰ نانومتر (۱Y nm). به طور خاص ، این کمپانی می گوید که دستگاه ۱۶ گیگابایتی DDR4 خود ۴۰ درصد انرژی کمتری از دو درام ۸ گیگابایتی DDR4 (احتمالاً در همان ساعت) مصرف می کند. در همین حال ، ۱۶ گیگابایت LPDDR4X IC Micron موجب صرفه جویی در مصرف انرژی ۱۰ درصد می شود. به دلیل چگالی بیت بالاتر که فناوری جدید ۱Z nm ارائه می دهد ، تولید Micropon ارزان تر از تراشه های حافظه با ظرفیت بالا (به عنوان مثال ، ۱۶ گیگابایت) برای زیر سیستم های حافظه کم هزینه و با ظرفیت بالا ارزان تر خواهد بود.

این سازنده سطل های سرعت ۱۶ درام ۱۶ گیگابایتی DDR4 خود را فاش نکرده است ، اما انتظار دارد که میکرون در محدوده رسمی JEDEC باشد. یکی از اولین محصولاتی که از ۱۶ دستگاه گیگابایتی DDR4 این شرکت استفاده کرده است ، ماژول های حافظه با ظرفیت بالا (مانند ۳۲ گیگابایت و بالاتر) برای دسک تاپ ، نوت بوک و ایستگاه های کاری خواهد بود.

در مورد حافظه تلفن همراه ، تراشه های ۱۶ گیگابایتی LPDDR4X میکرون برای نرخ انتقال تا ۴۲۶۶ MT / s رتبه بندی شده اند. علاوه بر این ، میکرون همراه با ارائه بسته های DRAM LPDDR4X DRAM با حداکثر ۱۶ GB (8x16Gb) LPDDR4X برای تلفن های هوشمند رده بالا ، Micron بسته های چندپایه مبتنی بر UFS (uMCP4) را ارائه می دهد که NAND را برای ذخیره سازی و درام ادغام می کند. خانواده محصولات uMCP4 این شرکت با هدف گوشیهای اصلی شامل ارائه از ۶۴ GB + 3GB تا ۲۵۶ GB + 8GB (NAND + DRAM) می باشد.

Micron با استفاده از فناوری ۱Z nm از تراشه‌های یکپارچه ۱۶ گیگابایتی DDR4 و LPDDR4X خود فاش نکرده است. به طور معمول ، این شرکت با استفاده از آخرین مراحل ساخت خود در کارخانه خود در هیروشیما ، ژاپن ، تولید حجم را آغاز می کند. در همین حال ، در بین تحلیلگران نیز برخی گمانه زنی ها وجود دارد مبنی بر اینكه این شركت مشتاقانه امسال خطوط تولید ۱Z را در امسال Micron Memory Taiwan (سابق Rexchip نیمه هادی) در نزدیك Taichung ، تایوان اجرا كند.

خواندن مرتبط:

منبع: میکرون

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

Micron: تولید انبوه تراشه های 16 گیگابایتی DDR4 و LPDDR4X با استفاده از فناوری 1z nm

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما