NVIDIA گزارش Q1 FY2021 درآمد: Let The Good Times Roll – لپ تاپ استوک

NVIDIA گزارش Q1 FY2021 درآمد: Let The Good Times Roll – لپ تاپ استوک

خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید. لپ تاپ دسته دوم

NVIDIA گزارش Q1 FY2021 درآمد: Let The Good Times Roll

 - لپ تاپ استوک

 

NVIDIA گزارش Q1 FY2021 درآمد: Let The Good Times Roll

 


این هفته NVIDIA درآمد خود را برای سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۱ اعلام کرد. سال مالی فعلی برای NVIDIA هم از نظر سطح تجاری و هم از نظر کالایی یک محصول مهم است ، زیرا این شرکت از بسته شدن معامله Mellanox لذت می برد ، در عین حال محموله های شتابدهنده کلاس جدید خود را در کلاس A100 باز می کند. NVIDIA به ویژه با گذشت زمان از رمزنگاری پنهانی سال گذشته ، سال مالی جدید خود را با زمان های خوب شروع کرده است.

نتایج مالی NVIDIA Q1 FY2021 (GAAP)
Q1'FY2021 Q4'FY2020 Q1'FY2020 سؤال Y / Y
درآمد ۳۰۸۰ میلیون دلار ۳۱۰۵ میلیون دلار ۲۲۲۰ میلیون دلار -۱٪ + ۳۹٪
حاشیه ناخالص ۶۵٫۱٪ ۶۴٫۹٪ ۵۸٫۴٪ + ۰٫۲٪ + ۶٫۸٪
درآمد عملیاتی ۱۰۲۸ میلیون دلار ۹۹۰ میلیون دلار ۳۵۸ میلیون دلار -۱٪ + ۱۱۶٪
درآمد خالص ۹۱۷ میلیون دلار ۹۵۰ میلیون دلار ۳۹۴ میلیون دلار -۴٪ + ۱۰۶٪
EPS ۱٫۴۷ دلار ۱٫۵۳ دلار $ ۰٫۶۴ -۵٪ + ۱۰۵٪

برای Q1'FY20 ، NVIDIA 3.08B دلار درآمد درآورد. در مقایسه با سه ماهه قبل ، این ۳۹ درصد افزایش درآمد است و یک سه ماهه اول بسیار قوی که فقط موهایش زیر Q4 بود ، ساخته شده است که معمولاً یک چهارم بسیار قوی برای انویدیا است. این درآمد قابل توجه ، به نوبه خود ، در سود NVIDIA منعکس شده است: این شرکت ۹۱۷ میلیون دلار درآمد خالص برای سه ماهه ، بیش از دو برابر Q1FY20 را رزرو کرده است. در واقع این دومین Q1 برتر برای شرکت است. فقط Q1FF19 بهتر بود ، که در وسط رونق کریپتو بود.

با این حال ، آنچه که یک رکورد بود ، حاشیه ناخالص NVIDIA بود. برای سه ماهه NVIDIA حاشیه ناخالص GAAP 65.1٪ را به خود اختصاص داد ، و در سه ماهه قبل به دست آمد و حتی Q1'FY19 را ضرب و شتم کرد. از آنجا که درآمدهای NVIDIA به طور فزاینده ای به سمت محصولات با حاشیه بالاتر مانند شتاب دهنده ها تغییر کرده است ، به NVIDIA سودآور کمک می کند تا این سودآوری را حتی بیشتر گسترش دهد.

مقایسه سه ماهه درآمد NVIDIA (GAAP)
(در میلیون دلار)
در میلیون ها Q1'FY2021 Q4'FY2020 Q1'FY2020 سؤال Y / Y
بازی ۱۳۳۹ دلار ۱۴۹۱ دلار ۱۰۵۵ دلار -۱۰٪ + ۲۷٪
تجسم حرفه ای ۳۰۷ دلار ۳۳۱ دلار ۲۶۶ دلار -۷٪ + ۱۵٪
مرکز اطلاعات ۱۱۴۱ دلار ۹۶۸ دلار ۶۳۴ دلار + ۱۸٪ + ۸۰٪
اتومبیل ۱۵۵ دلار ۱۶۳ دلار ۱۶۶ دلار -۵٪ -۷٪
نصب شده و IP ۱۳۸ دلار ۱۵۲ دلار ۹۹ دلار -۹٪ + ۳۹٪

با كاهش درآمد NVIDIA به وسيله سكو ، در حالي كه شك و شگفتي هاي بزرگي در هر حال وجود ندارد ، اين شركت به برخي نقاط عطف دست يافته است كه نشانه هاي محكمي در مورد كجاست. با شروع داده های NVIDIA ، این بستر مشاغل آنها برای دومین ماه متوالی با درآمد ۱٫۱۴۱BB درآمد برای رکورد درآمد تعیین کرده است. این نخستین باری است که کسب و کار دیتاسنتر NVIDIA بیش از ۱ BB درآمد خود را در یک سه ماهه اختصاص داده است ، و NVIDIA انتظار نمی رود که آخرین آن باشد.

با وجود اینکه درآمد Mellonox در این مخلوط قرار دارد ، تصویر کمی درهم خواهد ریخت ، تصویر بزرگ این است که فروش شتاب دهنده دیتاسنتر قوی است ، و رشد می یابد. شتاب دهنده های A100 مبتنی بر NVIDIA در Q1 با کمک به افزایش تعداد در این کشور ، حمل و نقل را آغاز کردند ، در حالی که Q2 اولین سه ماهه اول فروش خواهد بود. طبق گفته انویدیا ، آنها قبلاً تقاضای گسترده ای را برای محصولات دیتاسنتر مشاهده می کنند ، در حالی که hyperscalers های اصلی به سرعت A100 را جذب می کنند. به طور کلی ، شتابدهنده های نسل NVIDIA برای این شرکت بسیار موفق بودند ، اما تقریباً نه چندان رشد تجارت دیتاسنتر به یک میلیارد دلار در هر سه ماه ، و این شرکت مشتاق است تا با موفقیت Ampere را تکرار و گسترش دهد.

در همین حال ، بزرگترین تجارت NVIDIA ، بازی ، نیز برای این سه ماهه قوی بود ، زیرا این شرکت با درآمد ۱٫۳۳۹ BB درآمد داشت. NVIDIA در حالی که معمولاً فصلی است ، گزارش داد که آنها همه گیر فعلی را شبیه به سایر تراشه سازها کرده اند و فروش نرم در برخی مناطق با تقاضای بیشتر تراشه های رایانه های خانگی در حالی که کارگران به سمت کار از خانه تغییر می کنند ، متعادل می شوند.

جالب است که ، یک فرصت بسیار واقعی وجود دارد که این یکی از آخرین محله هایی باشد که بازی بزرگترین تولیدکننده درآمد NVIDIA است. همزمان با قرار دادن Mellanox در شرکت - و در بخش دیتاسنتر - تجارت دیتاسنتر NVIDIA به طور کلی در کلیپی بسیار بزرگتر از بازی در حال رشد است. NVIDIA کاملاً روشن کرده است که آنها بیشتر از ریشه بازی های رایج خود به دنبال یک جریان درآمد متنوع تر هستند و اگر تجارت دیتاسنتر بیش از پیش رشد کند ، ممکن است امسال به آنجا برسند. گرچه جالب است بدانید که راه اندازی نهایی محصولات بازی مبتنی بر Ampere برای درآمد بازی چه کاری انجام می دهد ، زیرا درآمد NVIDIA همچنین نشان دهنده این واقعیت است که آنها به پایان نسل محصولات تورینگ نزدیک شده اند.

کسب مقام سوم ، سکوی تجسم حرفه ای NVIDIA بود که ۳۰۷ میلیون دلار درآمد داشت. این شرکت نیز مانند فروش بازی ، به دلیل کار در خرید تجهیزات منزل ، شاهد افزایش فروش است. این بیشتر از تقاضای روزانه لپ تاپ های ایستگاه کاری است که NVIDIA به طور فزاینده ای در آن سرمایه گذاری شده است.

در همین حال ، تجارت اتومبیل NVIDIA به پایان رسید که چیزی برای تأخیر در Q1FF21 است. این بخش ۱۵۵ میلیون دلار درآمد داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد کاهش یافته است. تجارت اتومبیل NVIDIA با سرعت بسیار متفاوتی نسبت به مشاغل GPU خود حرکت می کند - تا حدودی به دلیل اینکه تا زمانی که اتومبیل های رانندگی خود به یک واقعیت خرده فروشی تبدیل نشوند ، واقعاً خاموش نمی شوند - بنابراین این تجارت تمایل به سیر و لعاب دارد.

سرانجام ، NVIDIA برای Q1'FY21 138 میلیون دلار درآمد OEM و IP رزرو کرد. اگرچه این پلتفرم در مقایسه با بازی و دیتاسنتر سیب زمینی کوچک است ، اما بر اساس درصد ، این یک پرش بزرگ دیگر برای NVIDIA است. این بخش در سه ماهه قبل ۳۹٪ رشد داشته است. طبق گفته NVIDIA ، عامل اصلی رانندگی در اینجا افزایش فروش سطح GPU ورودی برای سیستم های OEM بود.

پیش بینی های فعلی NVIDIA خواستار یک سه ماهه قوی دیگر است. پس از بسته شدن معامله Mellanox ، درآمد Mellanox در شماره NVIDIA که از Q2 شروع می شود ، جمع می شود و به فشار شرکت می رسد تا چه میزان باید درآمد را ثبت کند. در همین حال ، از طرف محصولات ، Q2 اولین سه ماهه حمل و نقل شتاب دهنده A100 خواهد بود ، که باید به انویدیا کمک کند تا تجارت دیتاسنتر خود را بیشتر توسعه دهد.

 

قوی ترین لپ تاپ جهان لپ تاپ hp zbook

NVIDIA گزارش Q1 FY2021 درآمد: Let The Good Times Roll

 - لپ تاپ استوک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارتباط با ما